Президент Росії 3 надовго забрав Росію з шляху до побудови демократії, окупувавши український Крим, розв'язавши війну на Сході України і відновивши репресії всередині власної країни.
Однак перший після розпаду СРСР міністр закордонних справ Росії Андрій Козирєв вірить у повернення його країни "до демократичного шляху". Хоча це станеться не найближчим часом.
Про це сьогодні пише видання New York Times нагадуючи, що Козирєва змістили з посади головного російського дипломата в 1996 році, коли в Москві вирішили, що він вже "занадто прозахідний". З того часу, він займався бізнесом, читав лекції і написав мемуари.
На думку Козирєва, авторитарна модель Путіна рано чи пізно зазнає краху. На його думку, більшість людей у світі мають "вроджену тягу до демократії", і росіяни – не виключення, оскільки вони прив'язані до європейської культури і християнства.
Російський дипломат каже, що його не дивує популярність Путіна, про яке свідчать соціальні опитування. На його думку, як і в часи СРСР, росіяни сьогодні тримають рот на замку.
"Нажаль, не всі люди – герої, але в певний момент виникає такий комплекс обставин, коли все більше людей можуть говорити вголос.", - сказав Козирєв.
Він додав, що як і в часи СРСР, за "фасадом багато чого відбувається". Тож з часом Путіну доведеться піти, а корумпована система зникне. Хоча коли і як це станеться перший голова МЗС РФ не знає. До того часу, на його думку, Захід повинен давати відсіч агресії Путіна, але і залишати поле для компромісу.
Нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Росія так і не стала демократичною державою. Вона зазначила, що в "Сімку" входять розвинуті демократичні країни, які поділяють спільні цінності. Але Росія довела, що не розділяє цих цінностей.
"Росія у багатьох моментах, які є спільними для нас у форматі G7, однозначно за останні роки не просунулася. Коли Росію приймали, то думали, що спільного у нас, можливо, все таки більше, надто враховуючи зусилля у сфері оборони, коли я думаю про партнерство Росія-НАТО", - сказала Меркель.
Також видання Die Welt писало, що Путін імітує демократію за допомогою "Прямих ліній" і телевізійних технологій. Він хоче показати, що до нього зі своїми проблемами може звернутися кожен: і фермер, який хоче продавати молоко школам, і молодий курсант, якого цікавить нове озброєння, і мешканці Криму, і біженці з України. А Путін на всі біди відповідав, що треба бути згуртованими навколо влади.