Росія слабша, ніж здається. Вона демонструє зміну позиції, пропонуючи відправити миротворців ООН в Донбас. Але цю пропозицію потрібно дуже детально вивчити і перевірити, чи вийде з цього щось правильне.
Про це в інтерв'ю Die Welt сказав голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер, додаючи, що, на його думку, не правильно повністю відкидали ініціативу Москви, вважаючи її від початку пасткою. Водночас, він радить, щоб у миротворчій місії не брали участь країни-постійні члени Ради безпеки ООН. Натомість, на його думку, краще нехай в ній беруть участь військові азіатських країн, таких як Індія.
Ішінгер припускає, що Москва, вірогідно, хоче скинути трохи баласту на тлі застою американсько-російських відносин. А можливо вона запропонувала відправити миротворчу місію в Донбас через більш жорсткі американські санкції, які не просто тепер скасувати, а також роздуми Вашингтона про відправку зброї Україні.
"Росія, вочевидь, хоче цього уникнути. Що стосується Донбасу, то Москва, цілком вірогідно, все більше розумії, що нічого з цих квазідержав, в який відбвається беззаконня, нічого не вийде. І що вся ця ситуація коштує Росії грошей і репутації", - припускає Ішінгер.
Він вказав на те, що ВВП Росії менший, ніж в Італії. Але при цьому, РФ намагається поводитися так, ніби вона велика світова держава. І така поведінка, на думку Ішінгера, завдає Кремлю великих політичних збитків, зокрема в Україні.
"Всередині країни Москві доводиться неймовірно напрягатися, щоб продемонструвати хоч мінімальне зростання економіки. В результаті енергійна зовнішня політика Росії поки має успішний вигляд, але в перспективі вона не витримає такого темпу", - вважає експерт.
Раніше повідомлялося, що другий президент України Леонід Кучма проти пропозиції Росії щодо миротворців ООН. За його словами, в такому форматі, коли "одні миротворці охороняють інших", а не людей в Донбасі, місія не вирішить проблему.
У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.
Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.