Після прийняття Сенатом США резолюції, спрямованої на захист американських офіційних осіб від допитів іноземними державами, керівник Державного департаменту Майк Помпео підтвердив прагнення президента Трампа дотримуватися цієї позиції, незважаючи на начебто налагоджений прямий діалог з Володимиром Путіним, передає "Укрінформ".
"Адміністрація (президента Трампа – ред.) не збирається відправляти або змушувати американців приїжджати до Росії для того, щоб бути допитаними Володимиром Путіним і його командою", - заявив державний секретар у відповідь на запитання, поставлене йому ведучим.
Помпео зазначив, що президент Трамп оцінює зустріч з Путіним в Гельсінкі 16 липня як можливість для створення прямого каналу спілкування, однак при цьому він все ж усвідомлює, що інтереси обох держав не збігаються в повній мірі.
Нагадаємо, 20 липня Сенат Сполучених штатів Америки одноголосно проголосував за резолюцію, яка закликає ні в якому разі не допускати допитів іноземними слідчими будь-яких американських офіційних осіб. Втім, резолюція, яку запропонували конгресмени-демократи, не має обов'язкової юридичної сили, будучи, скоріше, побажанням.
Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.
На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.
У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикували ліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.
Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".