Сьогодні не все залежить від забаганок 3. В часи СРСР погіршення у політичних відносинах миттєво б втілилося в усіх сферах життя. Торговельні зв'язки були б розірвані, гастролі Большого театру країнами Заходу скасовані, обмін студентами зупинений, як і співпраця спецслужб у боротьбі проти тероризму, торгівлі людьми і наркотиками.
Сучасна Росія не може собі все це дозволити.Про це сьогодні пише The Times. У неї є більш глибокі, багатогранні і масштабні відносини з навколишнім світом у порівнянні з СРСР. Москва підписала велику кількість контрактів із західними компаніями на мільярди доларів. Великою мірою Росія залежить від міжнародних ринків.
Її громадяни подорожують в Західній Європі. І коли справи погіршуються в політичному полі, найбільше страждає торгівля. Але всі інші сфери співпраці лишаються на тому ж рівні. Видання нагадує, що минулого року, коли Росія анексувала Крим і розв'язала війну на Сході України, Захід вперше з часів вторгнення СРСР в Афганістан увів санкції проти Кремля. В НАТО конфлікт в Донбасі вважають найбльш серйозним викликом з часів падіння Берлінської стіни. Багато дипломатів і політиків заговорили про початок нової Холодної війни.
Але попри те, що політичні відносини Росії з Європою і Америкою погіршилися, всі інші сфери лишилися в нормі. Студенти їдуть вчитися на Захід, туристів дещо поменшало, але вони не зникли, а Москва продовжує співпрацювати з Брюсселем і Вашингтоном у питаннях ядерної програми Ірану і боротьби проти "Ісламської держави".
Видання також пише, що західні і російські спецслужби відновили співпрацю. Зокрема, Великобританія розірвала ці зв'язки у 2006 році, коли був убитий Олександр Литвиненко. Але тепер МІ6 відновило обмежену співпрацю з Росією в боротьбі проти терористів, організованої злочинності, відмивання грошей, контрабанди і нарокоторгівлі.
Крім того, видання нагадує, зщо з часів Холодної війни дуже багато людей з Росії переїхали жити на Захід. Все це не дозволяє Москві розв'язати нову Холодну війну. Раніше видання Die Zeit писало, що Володимир Путін мріє про Холодну війну, але він навіть не Брежнєв. Президент Росії хоче, щоб його країна знову стала супердержавою. Але при цьому в нього бракує грошей.
Видання The Wall Street Journal писала, що нова "холодна війна" може початися на арктичному фронті. Путін вважає периферію Східної Європи, що тягнеться від Балтійського моря до Чорного моря, частиною російського імперського спадку. Однак в останні роки російський лідер Володимир Путін також звернув свою увагу на північ, на Арктику.
У свою чергу, видання The Guardian вважає, що Росія вже почала нову "холодну війну" і готується до відкритих боїв проти країн Заходу.