UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія назвала потенційні цілі для ударів в разі розриву ракетного договору

У Генштабі РФ звинуватили США в переобладнанні пускових установок.

Начальник Генерального штабу ЗС РФ Валерій Герасимов заявив про те, що у разі розриву Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), новими потенційними цілями для російських ударів стануть країни, які розмістять у себе комплекси США.

"Хотів би через вас донести до ваших керівників, що якщо Договір про РСМД буде зруйнований, це не залишиться без відповіді з нашого боку. Ви як військові професіонали повинні розуміти, що не на території США, а країни, які розмістили у себе американські комплекси з ракетами середньої і малої дальності, стануть об'єктами ураження для відповідних дій Росії", - сказав Герасимов, передає російське державне агентство "РИА Новости".

Він вважає, що у США є можливість за короткий час збільшити кількість ядерних боєзарядів більш ніж на 1200 одиниць.

Герасимов також звинуватив США в тому, що Вашингтон протягом двох останніх років "в односторонньому порядку" переобладнав пускові установки на 14 підводних човнах типу "Огайо" і бомбардувальників B-52H.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Нагадаємо, 4 грудня державний секретар США Майк Помпео пригрозив тим, що Сполучені Штати можуть перестати дотримуватися Договор про РСМД протягом 60 днів у тому випадку, якщо РФ не почнеться знову виконувати умови угоди.

22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.

Раніше Державний департамент США відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети. У Держдепі наголосили на тому, що використання ядерної зброї, про яке він розповідав 1 березня, порушує міжнародні зобов'язання Москви.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там повідомили про те, що заява російського президента Міністерство оборони США не здивувало і висловили сумнів з приводу того, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, окрім вже відомих американським військовим і розвідці.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".

Докладніше про нову зброю президента Росії і ситуацію навколо Договору про (РСМД) читайте у матеріалах Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" і "Договір "без ручки"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".