Близько 400 тисяч повідомлень у Twitter про незалежність 3 були розміщені на фейкових сторінках, які були пов'язані з Росією.
Дослідники кажуть, що сотні автоматизованих ботів множили повідомлення про проблеми, пов'язані з незалежністю королівства, впродовж 18 місяців. Експерти кажуть, що багато з них, якщо не більшість, були пов'язані з російськими спробами підірвати демократію в Західній Європі.
Про це пише The Times. Спалах активності фейкових сторінок в соціальній мережі співпав з важливими подіями в Шотландії, зокрема оголошенням першого міністра Ніколи Стерджен про план провести другий референдум про незалежність.
Два окремих дослідження дійшли висновку, що підконтрольні Росії сторінки в Twitter розмістили тисячі повідомлень на підтримку Brexit до того, як був проведений референдум минулого року. Дослідники Університету Свонсі опублікували свої висновки минулого тижня, в яких зауважили, що тисячі російських акаунтів інтенсивно розміщували повідомлення про Brexit перед голосуванням у Британії.
The Times попросило вчених вивчити бази даних повідомлень у Twitter на предмет обговорення політики в Шотландії. Вони виявили, що між 24 травня минулого року і 24 вересням 2017-го було розміщено 2,3 мільйони повідомлень, які містили такі ключові слова, як "Шотландія", "шотландський", "Стерджен", "шотландський референдум", "референдум про незалежність" тощо. Дослідники точно встановили, що 388 тисяч повідомлень були розіслані ботами.
Науковий співробінтик лабораторії з цифрової експертизи Atlantic Council Бен Німмо сказав: "Цілком вірогідно, що ці твіти надходили з Росії. Ми знаємо, що голосування щодо незалежність Шотландії розділило суспільство. І модель, яку застосовують росіяни, полягає в тому, щоб атакувати події геополітичної важливості по всьому світі, де вони можуть підживити розбіжності".
На його думку, зараз Кремль не може підтримувати чиюсь незалежність як таку. Але можливість посіяти хаос становить для нього інтерес через потенційний вплив на НАТО.
Раніше сенатор США Ангус Кінг сказав, що російські кібероперативники почали просувати ідею про незалежність Шотландії. Сенатор заявив про те, що в США знають про причетність росіян до виборів у Франції, Німеччині, а також до сепаратизму в Іспанії.
Згідно з соцопитуваннями, більшість шотландців не хоче проведення референдуму про відокремлення від Британії восени 2018 або навесні 2019 року, як це запропонувала Нікола Старджен. Лише 26% населення Шотландії підтримують референдум в ці дати.