UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може ввести в'їзд громадян СНД тільки за запрошеннями

У Федеральній міграційній службі РФ кажуть, що варіант в'їзду за запрошеннями може бути розглянуто з країнами основного приїзду мігрантів до Росії.

Для впорядкування міграційних потоків може бути введено в'їзд до Росії громадян СНД за запрошеннями, заявив директор Федеральної міграційної служби (ФМС) Костянтин Ромодановський. "Візовий режим на сьогоднішній день не зовсім актуальний", - сказав Ромодановський журналістам, відповідаючи на питання, чи треба вводити візовий режим з країнами СНД.

"Варіант в'їзду за запрошеннями може бути розглянуто з країнами основного приїзду мігрантів в Росію, але тут потрібно додатково попрацювати, це непросте питання. Ми будемо міркувати на цей предмет", - заявив Ромодановський.

Він підкреслив, що у Росії знаходиться 3 млн нелегалів із країн СНД, а співробітники ФМС не можуть їх затримати. Москва зацікавлена в тому, щоб упорядкувати ситуацію, ліквідувати ринки напіврабської праці нелегалів та перейти до відбору кваліфікованих мігрантів.

Варто відзначити, що за даними Мінпраці Росії, потреба у залученні іноземних працівників на 2013 рік була визначена на рівні 2012 року - у розмірі 1,745 млн осіб, включаючи резерв для можливого коригування обсягу квот.

У той же час, російська влада посилює вимоги до мігрантів. Так, Держдума РФ 10 квітня прийняла у першому читанні закон, що зобов'язує всіх мігрантів складати іспит з російської мови, історії Росії та основ законодавства РФ. Згідно з документом, іноземці, які збираються отримати російську робочу візу, повинні надати сертифікат про це. Мігранти, яким не потрібна віза, пред'являти результати іспиту зобов'язані при отриманні дозволу на роботу. Виняток автори законопроекту зробили лише для висококваліфікованих фахівців, яким не потрібно проходити будь-які перевірки.

З грудня 2012 року в Росії вже почав діяти схожий закон, який, щоправда, зобов'язав складати іспит з російської мови тільки тим мігрантам, які працюють у сфері ЖКГ, роздрібної торгівлі або побутового обслуговування. Утім, як зазначали ЗМІ, приїжджі проігнорували нову вимогу і за перші 10 днів дії правил іспити склали лише 200 мігрантів.

Нагадаємо також, що українці за кордоном офіційно відправили своїм родинам у минулому році 7,5 млрд дол. грошових переказів. Лідером за обсягами грошових потоків в Україну залишилася Росія (2,3 млрд дол., або на 18,2% більше порівняно з 2011 роком). !zn

Читайте також:

Human Rights Watch: На будівництвах в Сочі ставляться "антиолімпійські рекорди"

За межами країни працюють 14% українців

З Тернопільської області за 10 років на заробітки за кордон виїхало понад 30 тис. осіб