Москва зробила дуже конкретні дії для того, щоб виховати і згуртувати правих політиків у різних країнах світу, зокрема у 3, де скоро відбудуться президентські вибори.
Про це на сторінках лояльної до Демократичної партії газети Washington post пише її редактор Джонатан Кейпхарт, цитуючи нову книгу американського міжнародного журналіста Джеймса Кірчіка під назвою "Кінець Європи: диктатори, демагоги і насування темної ери".
"Вони постійно виставляють себе в ролі останнього захисника суверенітету. Йдеться про національний суверенітет і традиційні цінності у світі, який все більше стає глобалізованим і об'єднаним велкими міжнародними інститутами", - вважає Кірчік.
Кейпхарт додає, що це досить іронічна позиція для Росії, яка анексувала Крим, підриває суверенітет сусідньої України і погрожує країнам Балтії. Щоб бути президентом такої країни як Естонія, необхідна сильна віра в НАТО. Але Кірчік переживає за здатність альянсу вижити в той час, коли Росія дестабілізує Європу "на всіх фронтах", а в США з'явився президент, який намагається задобрити Володимира Путіна.
"У нас ніколи не було американського президента, який би у своїй риториці був таким антиєвропейським. Зараз у нас президент, який здається в кращому випадку апатичним, а в гіршому - активно ворожим до двох інститутів, важливих для збереження єдності і свободи Європи після 1945-го - ЄС і НАТО", - сказав Кірчік.
Разом з тим, він переконаний, що Європа і демократія зможуть вистояти перед агресією Путіна і президенством Трампа.
"Я не боюся смерті демократії у темні роки в США. Разом з тим, якщо ми десь і побачимо відродження європейського духу, то це в таких країнах як Україна і Естонія, в Центральній і Східній Європі. Вони більше бережуть цінності, ніж ми тут, я думаю", - переконаний Кірчік.
У свою чергу, в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza американський експерт і колишній радник президента США з національної безпеки Збігнєв Бжезинський запевняв, що Трамп знає, що Росія не зупиниться в Україні. За його словами, американський президент добре розуміє, що Москва воює не проти своїх сусідів, а проти Заходу. І якщо вона переможе в Україні, на черзі можуть бути Білорусь, країни Балтії чи Польща.
Тим часом, видання The Economist писало, що плани Трампа щодо відносин з Росією зламалися швидше, ніж у попередників. За останні два десятиліття у всіх президентів США були наміри покращити відносини з Москвою. Але всі вони з часом провалювалися.