Президент Росії Володимир Путін хоче, щоб європейські експортери заплатили за санкції Заходу, але не повною мірою, пише агентство Bloomberg.
Коли Росія ввела торговельне ембарго на імпортовані продукти харчування в серпні минулого року, в цьому списку не виявилося чорної ікри, що допомогло італійський осетрової фермі "проникнути на батьківщину Путіна". Компанія Agroittica Ломбарду SpA, найбільший в Європі виробник "їжі царів", в даний час вважає Росію найбільш важливим клієнтом.
Але є хитрість. "Нам довелося наклеїти на баночки "російський бренд", і ми не ставимо на них відмітку "Зроблено в Італії", - розповів агентству керуючий директор Agroittica Леліо Монделла.
"Росіяни хочуть, поїсти російську ікру. Я це розумію. Хто буде купувати сир моцарелла, зроблений у Росії?" - додав він. За його словами, баночки ікри по 10 грамів коштують від 20 євро ($ 21,90) до 80 євро за штуку.
У той же час варто відзначити, що в другому кварталі ВВП Росії показав величезне зниження порівняно з 2009 роком, все це посилилося обвалом рубля і санкціями Європи і США, що викликало ембарго на імпортні продукти харчування - від французького сиру до польської капусти. "Ікра не потрапила в санкційний список продуктів, так як Росії вже довелося шукати за кордоном цей делікатес після того, як низькі запаси призвели до заборони вилов диких осетрових у Каспійському морі", - йдеться в статті.
"Багаті та впливові росіяни не можуть обійтися без нього, так що вони зробили виняток", - сказав Монделла.
Точної цифри про обсяги виробництва чорної ікри в світі немає, але за даними Федерації європейських виробників аквакультури (FEAP), Італія продала 42 тонн в 2014 році, посівши друге місце після лідера продажів делікатесу - Китаю з 54 тоннами. Росія зайняла третє місце, продавши в минулому році 40 тонн.
На підставі указу президента Росії Володимира Путіна від 31 липня уряд РФ дозволив нищити незаконно ввезені в країну заборонені продукти "будь-яким доступним способом".
6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.
Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.
Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.