UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія і Китай несуть загрозу для безпеки США та їхніх союзників – Пентагон

Сполучені Штати і союзники повинні нарощувати асигнування на військові потреби, зазначив Джон Руд.

Росія і Китай є головною та зростаючою загрозою національній безпеці Сполучених Штатів, заявив заступник міністра оборони США Джон Руд на слуханнях у Конгресі.

"Росія і Китай чинять дії, спрямовані на перебудову світового порядку, на зміну існуючих державних кордонів. Вони являють собою зростаючу загрозу для безпеки США, їхніх союзників і партнерів", - сказав Руд.

Він також зазначив, що ці загрози будуть лише зростати, тому Сполучені Штати та їхні союзники повинні нарощувати асигнування на військові потреби.

Руд також в черговий раз звинуватив Росію в порушенні договору по ракетах середньої та меншої дальності. В якості прикладу він навів заяви президента РФ Володимира Путіна про розробки нових систем озброєнь, які "розчарували" Вашингтон, хоча і не стали для нього "несподіваними".

Чиновник також заявив про те, що в нинішньому стані американські ПРО не можуть повною мірою захистити державу від стратегічних сил Росії та Китаю.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".

Заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там сказали, що заява російського президента їх не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим та розвідці.

Як повідомляла Washington Post, адміністрація президента США Дональда Трампа працює над розширенням політики протиракетної оборони США за рахунок включення певних загроз з боку Росії і Китаю. Таким чином, Вашингтон відійде від попередньої стратегії, яка майже повністю була зосереджена на КНДР та Ірані.