Уряд РФ при формуванні федерального бюджету на 2017-2019 роки виходить з обережних прогнозів щодо економічної ситуації і збереження санкцій на цей термін, повідомив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.
"При формуванні проекту ми, як власне вже неодноразово обговорювали, виходимо з обережної оцінки економічної ситуації на світових ринках, з консервативної оцінки. Зокрема, за досить низькою траєкторії цін на нафту в межах 40 доларів за барель марки Urals протягом всіх трьох років та з-за можливого збереження санкцій до кінця прогнозного періоду", - заявив Медведєв на урядової комісії, передає Прайм.
Він констатував, що припущення про продовження санкцій проти РФ на 2019 рік є негативним для російської економіки.
"Але при підготовці таких важливих для країни документів, як бюджет, краще виходити з таких консервативних і не цілком сприятливих припущень, ніж розраховувати на якісь більш оптимістичні сценарії", - підкреслив Медведєв.
Санкції Заходу проти РФ за анексію Криму і агресію в Донбасі діють з літа 2014 року.
За офіційними даними, у 2015 році російська економіка скоротилася на 3,7% при зростанні світового ВВП приблизно на 3%. ВВП Росії за перше півріччя 2016 року скоротився на 0,9%.
Нагадаємо, що про "дно кризи" російські чиновники говорили ще в середині 2015 року, а в кінці того ж року президент РФ Володимир Путін почав вживати новий вираз – "пік кризи", про досягнення якого він неодноразово інформував жителів Росії. А вже у вересні 2016 року в російському уряді знайшли нове слово для вимірювання кризи. Після "дна кризи" і "піку кризи" ситуацію в російській економіки описали як "знаходимося на плато".
Тим часом близько 80% росіян визнали економічна криза в РФ. При цьому, на думку старшого наукового співробітника інституту соціології Російської академії Леонтія Бизова, росіяни ставляться до кризи "дуже легко і не вважають її глибокою".