UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія боїться терактів після падіння А321 – Bloomberg

Чим більше доказів того, що лайнер впав через бомбу, тим більше стає очевидним, що Путін зробив росіян мішенню для терористів, коли вторгся в Сирію.

Кремль зосередився на боротьбі проти прихильників "Ісламської держави" на території Росії поки зростає кількість доказів того, що російський авіалайнер А321 в Єгипті впав через бомбу.

Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Ілля Архипов, нагадуючи, що російські чиновники запевняли про свою готовність до можливої відповіді терористів на втручання Росії у війну в Сирії. Сценарій вибуху на борту літака з 224 пасажирами на борту ніхто не спрогнозував і він підкреслює необхідність посилити внутрішню безпеку.

"Ми повинні бити тривогу, рівень загрози значно виріс", - каже депутат парламенту Дагестану Різван Бурбанов.

Росіяни стають мішенню світового тероризму. І Путіну варто розуміти це в той час, коли він вирішив вторгнутися в Сирію з метою добитися для своєї країни статусу "світової держави". Серія терактів у Росії може підірвати підтримку сирійської авантюри і його самого.

Тим часом, у ФСБ говорять, що затримали осіб, які нібито причетні до фінансування міжнародного тероризму в 77 з 85 регіонів Росії. Також дедалі більше затриманих звинувачують у зв'язках з "Ісламською державою".

Путін виправдав вторгнення в Сирію тим, що на боці "Ісламської держави" воюють 5-7 тисяч вихідців з Росії. Але поки він не відправив армію в близькосхідну країну, ІД не становила прямої небезпеки для Москви.

Неназваний чиновник з північнокавказького регіону розповів оглядачу, що війна в Сирії навіть ослабила терористичну загрозу в Росії. Оскільки бойовики масово вирушали воювати в іншу країну.

"Тепер кожен російських турист, кожен російський бізнесмен чи дипломат – мішень. Путін намалював на кожному з них величезну мішень", - вважає старший науковий співробітник Brookings Institution Брюс Рідель.

Ще одна загроза ховається у релігійному підґрунті війни в Сирії. Путін фактично став на бік шиїтів, хоча більшість мусульман в Росії – суніти.

В цей же час, більше 75% росіян вірять, що держава захистить їх від тероризму. В 2014 році при проведенні аналогічного проса перший варіант відповіді обрали вдвічі менше респондентів – 16%, а другої – 52%. Тобто, за рік кількість впевнених у тому, що держава може захистити їх від тероризму, виросла на 9%.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".