UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росію «деконсервували» — через санкції у РФ можуть зникнути консерви

Виробникам бляшанок для консервів перекрили доступ до сировини.

В Росії виник великий дефіцит білої жерсті — матеріал, що використовується при виготовленні бляшанок для консервів. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Офіційно про те, що жерсті катастрофічно не вистачає заявило Росрибальство. «Рибальству» повідомили рибалки, що ціна на сировину значно зросла через її дефіцит.

До такої ситуації у переробній промисловості РФ призвели запроваджені економічні санкції. Тепер у Москви лишився лише один постачальник напівфабрикатів для виготовлення бляшанок — Китай. І його вочевидь замало.

Президент Всеросійської асоціації рибопромисловців Герман Звєрєв заявив, що у великих консервних заводів налагоджений ланцюжок власного виробництва жерстяної тари, проте навіть вони залежні від імпортного металу.

«На території країни діє кілька підприємств із виробництва білої жерсті для харчової продукції. Але вони можуть не впоратися зі збільшеним обсягом замовлень», — сказав Звєрєв.

Читайте також: У Росії новий дефіцит: злетіли ціни на унітази

В результаті, вже у квітні собівартість жерстяної тари виросла на 65-83%, порівняно із відповідним місяцем 2021 року. Через це зросла вартість власне консервів, бо, як зазначили експерти, більшу частину ціни цього товару складає саме бляшанка.

«Рибний союз» визнав, що рибні консерви на російському ринку уже подорожчали на 28%.

Міністерство промисловості та торгівлі заявило, що біла жерсть використовується не тільки для виробництва бляшанок, в які упаковують рибні консерви, а й кришок для пакування продуктів, аерозольної упаковки, балонів, сувенірної металевої упаковки тощо.

Нагадаємо, що кількість росіян, які помітили ознаки дефіциту продуктів у країні, перевищила половину (58%).