UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські «миротворці» залишаться у Казахстані надовго

Багато казахів розцінюють присутність іноземних військ у країні як окупацію.

Військові країн-членів Організації Договору з колективної безпеки завершили розгортання в Казахстані, заявив командувач миротворцями ОДКБ, генерал-полковник ЗС Росії Андрєй Сердюков.

«Колективні миротворчі сили завершили розгортання в Казахстані», - заявив Сердюков на брифінгу 9 січня.

Учасники місії взяли під контроль низку стратегічних об'єктів. Терміни виведення іноземних військ із Казахстану не називаються.

«Виконання завдань підрозділами миротворчих сил продовжиться до повної стабілізації обстановки в Казахстані», - заявив Сердюков.

Зазначимо, багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ на території країни. Появу російських військових казахи розцінюють як окупацію країни під виглядом миротворчої місії.

Вони записують та публікують у мережі відео, на яких заявляють, що готові битися та захищати свою країну від окупантів.

Стежте за протестами в Казахстані в онлайн-трансляції «Дзеркала тижня».

Читайте також: «Порядок майже відновлено»: Токаєв оцінив внесок ОДКБ у придушення протестів у Казахстані

Нагадаємо, 10 січня лідери країн-членів ОДКБ проведуть відеоконференцію та обговорять ситуацію в Казахстані. Ввести миротворчий контингент Організацію попросив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. В ОДКБ відповіли згодою.

Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням Сердюкова.

Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу. Станом на ранок 9 січня Росія продовжувала відправляти свої війська до Казахстану.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.