Голова Центральної виборчої комісії Російської Федерації Елла Памфілова заявила, що Владімір Путін «перемагає» на «виборах» президента федерації із рекордним результатом 87,29% після обробки 99,76% протоколів, пише російське агентство «Интерфакс».
За словами Памфілової, станом на ранок відомо, що за Путіна буцімто віддали свої голови 75 932 111 виборців, які прийшли на вибори. Це більше, аніж на виборах 2018 року, коли Путін переміг із результатом 76,69% голосів.
При цьому в ЦВК РФ кажуть, що явка на цих виборах, які тривали три дні, склала 77,44%.
Інші «конкуренти» Путіна набрали менше 5% голосів. На другому місці опинився депутат Держдуми Ніколай Харитонов з 4,3% голосів, а на третьому віце-спікер Госдуми, член партії "Новиє люді" Владіслав Даванков з 3,84% голосів. Голова партії ЛДПР Лєонід Слуцкій буцімто набрав 3,21% голосів.
Водночас «Медуза» пише, що Даванков посів перше місце на деяких дільницях за кордоном. Так, у Варшаві, Празі та Гаазі Даванков набрав більше половини голосів — 51,01%, 59,89% та 56,88% відповідно. Також він виграв у Вільнюсі з результатом 39,22% (Путін отримав там 29,74%), у Хайфі з результатом 40,82% (у Путіна — 33,93%) та Єревані, де Даванков набрав 49,85%, а Путін - 32,87%.
«У більшості інших міст по всьому світу переміг Путін, однак і там Даванков отримав значно більшу кількість голосів, ніж у Росії», - пише видання.
Російські ЗМІ зазначають, що раніше найвищу явку на виборах президента РФ зафіксували 1991 року, коли обирали президента РРФСР – тоді на вибори прийшло 74,66% виборців.
Центрвиборчком Росії уже заявив, що планує оголосити остаточні результати виборів президента РФ на засіданні 21 березня.
У світі вже зазначили, що вибори президента в РФ не були виборами як такими. Міністерство закордонних справ Німеччини назвало їх псевдовиборами, результат яких нікого не здивує, та нагадало, що проведення їх на окупованих територіях України є ще одним порушенням міжнародного права.
Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що Путін «вкрав чергові вибори, але Україну він не вкраде».
Водночас лідери таких країн як Гондурасу, Венесуели, М'янми, Білорусі, Азербайджану та КНДР уже привітали Путіна із перемогою.
Сам Путін після закінчення «голосування» заявив, що вважає своїм першочерговим завданням на посту президента війну з Україною «дуже гарним темпом і з чудовою якістю» та додав, що не виключає повномасштабного конфлікту між Росією та НАТО.
Путіну необхідне міжнародне визнання результатів президентських виборів. Це посилює його позиції на переговорах із Заходом. Та хіба можна вважати вибори легітимними, якщо вони відбуваються й на тимчасово окупованих територіях? Про те, що буде після президентських виборів у Росії, читайте в статті Володимира Кравченка «Путін виграв вибори в Путіна. Що далі?».