UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська нафта продовжує прибувати до США, незважаючи на санкції – The Wall Street Journal

Танкери з нафтою прибули до США через Суецький канал та через Атлантичний океан із нафтопереробних заводів Індії.

У порти Нью-Йорка та Нью-Джерсі у травні прибули танкери з російською нафтою, незважаючи на те, що Штати ввели ембарго на російські енергоресурси, повідомляє The Wall Street Journal.

У березні США заборонили імпорт зрідженого газу, кам'яного вугілля, нафти та продуктів нафтопереробки з Росії. WSJ зазначає, що ці обмеження можуть не діяти, якщо продукт має змішане походження.

Управління контролю за іноземними активами США зазвичай встановлює, що товар походить з певної країни, якщо на 25% або більше складається з видобутої в ній сировини. Незрозуміло, чи було зроблено виняток для нафти та нафтопродуктів – зокрема дизельного палива та бензину.

Теоретично трейдери нафти можуть завозити російські енергоносії і далі, якщо вони були виготовлені в непідсанкційній країні – наприклад, Індії, яка стала одним із найбільших покупців російської нафти – і були перероблені, наприклад, дизель, гас або хімікати.

За даними трекерів, один із танкерів, який прибув 22 травня до Нью-Йорка, вирушив з індійського порту Сікка ще 21 квітня без зазначення конкретного місця призначення.

Також були випадки, коли російська нафта передавалась з одного танкера на інший у Середземному морі, біля берегів Західної Африки та Чорному морі – після чого вирушала до Китаю, Індії та Західної Європи.

Як зазначає видання, це не перший випадок, коли танкери з російською нафтою приховують своє місцезнаходження, щоб їх було найважче відстежити.

"Схоже, існує формат торгівлі, коли російська нафта переробляється в Індії, після чого її частина продається в США", - прокоментував провідний аналітик фінського Центру дослідження енергетики та чистого повітря Лаурі Міллівірта.

Лідери ЄС на саміті ухвалили рішення щодо запровадження нафтового ембарго проти Росії. Це ембарго входить до шостого пакету санкцій ЄС.

Новий пакет санкцій включає заборону імпорту нафти з РФ з тимчасовим винятком для трубопровідних поставок нафтопроводом «Дружба».

Навіть із цим винятком нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо одразу торкнеться 75% нафтового експорту РФ до Європи та 90% – до кінця року.

Читайте також: На Путіна чекає ще одне ембарго — Макрон

Крім того, під заборону підпадатиме і страхування – заборона страхувати танкери, які перевозять російську нафту до будь-якої точки світу.

За даними Bloomberg, через відмову від імпорту російської нафти, про який напередодні домовилися держави ЄС, Росія втрачатиме близько $22 млрд на рік.

Раніше повідомлялося про те, що в ЄС знайшли управу на нафтопровід «Дружба» – якщо досягти порозуміння з Угорщиною не вдасться. Мита зроблять нафту з Росії неконкурентоспроможною.