UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіянка Сапега оскаржила своє затримання в Мінську

Суд розглядатиме скаргу в закритому режимі.

Громадянка Росії Софія Сапега подала скаргу на своє затримання в аеропорту Мінська 23 травня після примусової посадки літака Ryanair. Розглядатимк скаргу білоруський суд у закритому режимі, передає «Интерфакс-Запад».

«У четвер відвідав Софію. Почувається нормально. Вона подала скаргу на своє затримання до суду. Розгляд скарги відбудеться в суді Первомайського району о 9 годині 50 хвилин 14 червня. Судове засідання закрите», - повідомив інформагентству адвокат росіянки Олександр Філанович у неділю, 13 червня.

Він уточнив, що у п'ятницю відвідував Слідчий комітет й ознайомився з документами про затримання підзахисної і відкриття проти неї кримінальної справи.

У Білорусі Сапегу заарештували на 60 діб, її тримають у СІЗО КДБ. Дівчина взал на себе відповідальність за адміністрування Telegram-каналу «Чорна книга Білорусі». Він спеціалізується на розкритті особистостей ОМОНівців та інших силовиків, причетних до придушення акцій протесту в Білорусі.

Читайте також: Лідери G7 закликали Лукашенка провести вільні вибори і пообіцяли йому нові санкції

23 травня в аеропорту Мінська примусово  посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків «Белавіа», рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також підготувала нові санкції проти режиму ЛукашенкаАналогічні заходи затвердив Саміт ЄС.

З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.