UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вперше показала запуск гіперзвукової ракети "Циркон" з атомного підводного човна – відео

Це другий запуск ракети в цьому році.

Міністерство оборони Росії заявило про перший випробувальний запуск з атомного підводного човна гіперзвукової протикорабельної крилатої ракети "Циркон" (3M22). Раніше пуски проводили виключно з кораблів.

"Військово-Морський Флот Росії вперше провів випробування гіперзвукової ракети «Циркон» з атомного підводного човна «Северодвинск»", - розповіли в Міноборони РФ в понеділок.

Російські військові запевняють, що ракета влучила в ціль в Баренцевому морі, і летіла до неї по "заданих параметрах".

Пуски з кораблів Росія проводила в жовтні, листопаді та грудні 2020 року, а також в липні 2021 року.

Наприкінці 2018 року російський державний телеканал RT опублікував кадри випробувального запуску ракети комплексу "Авангард" з гіперзвуковим планують крилатим бойовим блоком, про який Путін хвалився в посланні Федеральним зборам в березні того ж року. 

Тоді він говорив, нова ракета має необмежений радіус дії та "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні у кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове". Пентагон у 2020 році випробував гіперзвукову ракету.

На підсумковій у 2020 році пресконференції Путін повторив, що Росія готові до продовження діалогу. Обраний президент США Джо Байден, за його інформацією, також повідомляв, що готовий продовжувати діалог і зберегти цей «фундаментальний основоположний документ».

Путін також розповів, що робота над гіперзвуковою ракетою «Циркон» "фактично завершена". Чергові пуски цієї ракети Міноборони РФ опублікувало в кінці листопада та в жовтні. Про успішне завершення випробувань «циркону» Міноборони РФ відзвітувало в кінці липня.

Читайте також: Росія знову готується запустити ракету "Буревісник" з ядерним двигуном. У 2019 вибух при випробуваннях розніс радіацію аж до України

Після саміту президентів РФ і США в Женеві Росія готова розглядати нові джерела загроз. Детальніше читайте в статті Олексія Їжака "Нова зброя Путіна: куди дивиться Око Саурона?".