Російські війська в Україні витрачають боєприпаси швидше, ніж оборонна промисловість РФ може їх виробляти. Про це заявила директор Національної розвідки США Евріл Хейнс, повідомляє NBC News.
Росія використовує боєприпаси досить швидко, що змушує Москву звертатися за допомогою до інших країн, включаючи Північну Корею, зазначає Хейнс.
«Я не думаю, що можу назвати точні цифри на цьому форумі. Але досить швидко. Я маю на увазі, що це справді надзвичайно швидко. І на нашу думку, вони не здатні самостійно виробляти те, що вони витрачають на цьому етапі. Тож це буде виклик», - сказала Хейнс.
Минулого місяця Пентагон заявив, що Росія випускає 20 тисяч артилерійських снарядів на день, навіть попри те, що вона зазнала низки невдач на полі бою. Повторюючи попередні заяви представників адміністрації президента США Джо Байдена, Хейнс зазначила, що Росія використовує високоточні боєприпаси навіть швидше, ніж звичайні боєприпаси.
Адміністрація Байдена раніше повідомляла, що РФ звернулася до Північної Кореї, щоб забезпечити більші поставки артилерійських боєприпасів. Хейнс заявила, що масштаби допомоги Північної Кореї виглядають обмеженими, але розвідувальне співтовариство продовжуватиме уважно стежити за цим питанням.
«Ми зазначили, що спостерігаємо певний рух, але на даному етапі він не був значним», - сказала Хейнс про роль Північної Кореї.
За її словами, дефіцит боєприпасів є лише однією з низки проблем, з якими зіштовхуються російські військові, вказуючи також на проблеми з моральним духом і матеріально-технічним забезпеченням.
Хейнс також заявила, що темпи війни РФ проти України, схоже, сповільнюються з настанням зими, і обидві сторони намагатимуться перезавантажитись та перегрупуватись для продовження бойових дій навесні.
Але вона додала, що розвідувальне співтовариство має «неабияку частку скептицизму» щодо того, що російські сили будуть достатньо підготовлені до відновлення бойових дій у березні.
За словами Хейнс, президент Росії Владімір Путін був «здивований» невтішними результатами дій своїх військових після вторгнення в Україну в лютому.
«Я думаю, що він стає більш поінформованим про проблеми, з якими зіштовхуються військові в Росії. Але нам все ще не зрозуміло, чи має він повну картину на даному етапі, наскільки складні завдання стоять перед ними», - заявила Хейнс.
На її думку, Путін не змінив свою політичну мету — контролювати Україну, але неясно, чи погодиться він на зменшення військових амбіцій.
«Я думаю, наші аналітики сказали б, що він може бути готовий зробити це на тимчасовій основі з думкою, що зможе повернутися до цього питання пізніше», - сказала вона.
За словами Хейнс, хоча нещодавні протести не становлять серйозної загрози для влади Путіна, критика ведення війни всередині Росії з боку політичних діячів зростає, і це може вплинути на прийняття рішень.
Вона також зазначила, що нещодавні застереження лідера Китаю Сі Цзіньпіна проти застосування ядерної зброї матимуть важливе значення для Путіна.
«З нашої точки зору, я вважаю справедливим сказати, що голос Сі з цього приводу, очевидно, буде одним з найбільш переконливих для Путіна в цьому питанні», - вважає Хейнс.
За даними воєнної розвідки України, Росія вже використовує стратегічний запас за деякими видами озброєння, а також ракети, виготовлені цього року, зокрема в серпні. Про це заявив представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.