UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія не виконала зобов’язань перед ОПЕК+ – не змогла скоротити видобуток нафти з «технічних причин»

Заява міненерго держави-агресора зроблена напередодні зустрічі ОПЕК+ та свідчить про невиконання зобов’язань

Міністерство енергетики Росії, яке рідко визнає перевиробництво нафти, заявило 23 травня, що країна перевищила свою квоту на видобуток ОПЕК+ за квітень з «технічних причин». Цей несподіваний крок, на думку аналітиків і галузевих джерел, свідчить про те, що Москва стикається з проблемами у стримуванні видобутку, зазначає Reuters.

У заяві міненерго сказано, що квітневе перевиробництво пояснюється «технічними особливостями скорочення видобутку на значну величину». Заява була опублікована напередодні зустрічі ОПЕК+ 1 червня, де планується обговорити подальшу політику видобутку.

Читайте також: ОПЕК+ погодилась на добровільне скорочення видобутку нафти

Reuters повідомляє, що Росія, Саудівська Аравія, а також деякі інші члени групи провідних виробників нафти ОПЕК+ пообіцяли додатково скоротити видобуток нафти на додаток до вже узгоджених домовленостей, щоб підтримати ціни на ринку нафти, який є ключовим джерелом надходжень до їхніх бюджетів.

Олексій Кокін, незалежний аналітик, зазначив, що однією з причин, чому Росія не впоралась зі скороченням видобутку у квітні, було те, що на цей місяць припадало майже три чверті всіх скорочень, які країна зобов'язалася провести у другому кварталі.

«Я думаю, що саме це мається на увазі під «технічними особливостями скорочення виробництва на значну суму». Неможливо так швидко скоротити видобуток», – сказав він.

Читайте також: США наростили видобуток сланцевої нафти, що б’є по стратегії ОПЕК+ з підвищення ціни

Рональд Сміт, старший аналітик московської брокерської компанії BCS World of Investments, сказав, що «технічні причини» перевиробництва можуть бути пов'язані з управлінням родовищами, оскільки нафтові родовища, особливо старі, не можуть бути просто «вимкнені» без потенційного пошкодження їхньої кінцевої виробничої потужності.

Джерело агентства в російській компанії повідомило, що було важко скоротити видобуток нафти через складний процес видобутку, включаючи високий тиск у нафтових свердловинах.

За даними ОПЕК, Росія скоротила видобуток нафти в квітні на 154 тисяч барелів на добу порівняно з березнем до 9,29 млн б/д. Видобуток нафти в Росії в першому кварталі в середньому становив 9,42 млн барелів на добу. Квота Росії на видобуток нафти, включаючи додаткові добровільні скорочення в рамках ОПЕК+ на квітень, становила близько 9,09 млн барелів на добу, згідно з підрахунками Reuters.

Читайте також: Потоки російської нафти зростають, оскільки Москва відмовляється від експортних обмежень — Bloomberg

Нагадаємо, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), доходи РФ від продажу нафти знизилися на тлі зменшення експорту нафти й нафтопродуктів. Причиною стали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи РФ та заплановане скорочення видобутку. 

Раніше аналітики Foreign Affairs пояснили, чому Україна має продовжувати завдавати ударів по російських НПЗ та як це впливає на ціну нафти. Вони вважають, що українські дрони зараз роблять те, чого не зробили західні санкції.