UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія і Білорусь починають навчання «Захід-2021»: Україна стурбована маневрами агресора

Перед навчаннями РФ відмовилася продовжувати мандат спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні.

У Росії 9 вересня розпочалися військові навчання «Захід-2021», окрім російських військовий, в них беруть участь ЗС Білорусі, Вірменії, Індії, Казахстану, Киргизстану і Монголії. Масштабні навчання за участю агресора поблизу українських кордонів викликають в Києва обґрунтоване занепокоєння.

Церемонія відкриття відбулася на полігоні Муліно в Нижегородській області РФ.

«Розмах (навчань), склад держав-учасників, кількість залученого особового складу і техніки свідчать про зростання значущості спільної підготовки наших збройних сил», - заявив заступник міністра оборони РФ Микола Панков.

У своєму виступі заступник Сергія Шойгу повторив пропагандистські тези про те, що «навчання мають суто оборонний характер», а спільні тренування військових «зміцнюють дружбу і знищують мовні бар'єри, формують нові спільні традиції бойового братерства і військової дружби».

«(Метою навчань) є навчання військ веденню військових дій в сучасних умовах і підвищення оперативної сумісності органів військового управління збройних сил наших союзників і дружніх держав», - додав він.

Активна фаза навчань розпочнеться 10 вересня і триватиме до 16 вересня. Навчання проходитимуть на десяти полігонах РФ, п'яти полігонах у Білорусі та в Балтійському морі.

За офіційними даними, у навчаннях беруть участь:

Від Росії

Від Білорусі

Повернення військових і техніки до місць дислокації заплановано на жовтень.

Читайте також: Росія приховує масштаби військових навчань "Захід-2021" - Столтенберг

Напередодні навчань Росія відмовилася продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Однією з причин такого рішення називалася спроба приховати реальні масштаби навчань «Захід-2021».

США і Україна закликали Росію припинити деструктивні дії щодо Місії ОБСЄ. Україна також висловила готовність до тісної співпраці зі Шведським головуванням ОБСЄ, державами-учасниками і генсеком організації для зниження негативних наслідків російської ініціативи.

У приховуванні інформації про навчання «Захід-2021» РФ звинуватив і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він закликав Росію відкрито розповісти про свої військові навчання «Захід-2021» і чисельність військовослужбовців, які беруть в них участь. В Альянсі закликали Росію і Білорусь діяти «у передбачуваний і прозорий  спосіб», пообіцявши стежити за навчаннями «Захід-2021».

Після весняної провокації, коли Росія під виглядом «навчань» стягнула до кордону України багатотисячну армію, пильно стежити за новими маневрами агресора буде й Україна. Після «завершення навчань» війська від кордонів України так і не відвели, попри заяви Шойгу про повернення у місця дислокації.

Експерт з питань національної безпеки і оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант пояснив, чого домагався російський лідер: шантажем Владімір Путін домігся організації саміту з президентом США Джо Байденом, відпрацював готовність до великої мобілізації і готовності до війни С2 (командування і контроль), перевірив авіацію і флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Левова частка цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення з урахуванням вивчених уроків.