Керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями Європейського агентства лікарських засобів (EMA) Марко Кавалері заявив, що ризик госпіталізації після зараження коронавірусом штаму «омікрон» приблизно на 50% нижчий у порівнянні зі штамом «дельта», передає «Інтерфакс-Україна».
«Схоже, що штам «омікрон» призводить до менш тяжкого перебігу хвороби, ніж штам «дельта». Дослідження з ПАР, Великої Британії та деяких європейських країн показують, що ризик госпіталізації після зараження «омікроном» нижчий приблизно на половину порівняно зі штамом «дельта», – заявив Кавалері.
При цьому, за його словами, необхідно більше інформації, зокрема даних дослідження у групах, щоб повністю переконатися у цьому.
Кавалері також нагадав, що «омікрон» особливо заразний, що спричинило велику кількість інфікованих. Тому, як заявив керівник EMA, необхідно бути обережними та не вважати новий штам «легким захворюванням».
Крім того, Кавалері заявив, що «переважна більшість тяжких випадків захворювання припадає на не вакцинованих людей».
Раніше у ВООЗ попередила, що з нинішніми темпами поширення COVID-19 у наступні шість-вісім тижнів штамом «омікрон» може заразитися більше половини населення Європи.
В Україні погіршуються COVID-показники. Особливістю «омікронової» хвилі COVID-19 є нашарування її на штам «Дельта», що ще не повністю пішов. Лікар-інфекіціоніст Ольга Голубовська каже, що ці два штами зараз циркулюють одночасно, викликаючи підвищення рівня захворюваності та госпіталізацій.
Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не лише для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати на Україну, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» в ZN.UA.