UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення про передачу Україні літаків Польщею поки не ухвалено

Польща вимагатиме посилення санкцій проти РФ.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на позачерговому неформальному засіданні Європейської ради, запланованому на найближчий тиждень, наполягатиме на посиленні санкцій проти Росії.

На цій зустрічі, запланованій на четвер та п'ятницю, Польща однозначно порушить питання посилення санкцій проти Росії, - сказав офіційний представник уряду Петр Мюллер на прес-конференції. Ми дуже сильно тиснемо, прем'єр-міністр Матеуш Моравецький підніме як найважливіший пункт, що ці санкції повинні йти далі, інакше Владімір Путін не зупиниться в Україні, а постукає у ворота Євросоюзу, - заявив він, передає polskieradio24.pl.

Як додав Мюллер, прем'єр-міністр Моравецький практично щодня розмовляє з європейськими лідерами щодо подальших санкцій. Він нагадав, що наступного тижня Вишеградська група зустрінеться в Лондоні з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, заплановано ще кілька зустрічей із прем'єр-міністром, які зараз готуються.

Читайте також: У Держдепі прокоментували переговори США та Польщі щодо винищувачів для України

Представник уряду також наголосив, що "щодо передачі Польщею літаків Україні жодних рішень на даний момент не прийнято". Він додав, що інформація про те, що з території Польщі вилітають літаки бойового призначення до України, не відповідає дійсності. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у неділю під час візиту до столиці Молдови Кишинів, що США розглядають можливість відправлення літаків до Польщі, якщо Варшава вирішить передати винищувачі Україні, повідомляє агентство Reuters.

"Ми зараз активно розглядаємо питання щодо літаків, які Польща може поставити Україні, та вивчаємо, як ми можемо поповнити запаси, якщо Польща вирішить поставити ці літаки", - сказав Блінкен на прес-конференції.

Мюллер послався на цю заяву на прес-конференції у канцелярії прем'єр-міністра. - Щодо питання про передачу літаків, то можу лише повторити, що на даний момент жодних рішень із цього приводу не прийнято, - сказав представник уряду.

Наразі триває дискусія про сферу діяльності Північноатлантичного альянсу, але це дискусія, яка триває досі, жодних рішень із цього приводу не прийнято, - наголосив Мюллер.

Він додав, що буде інформація щодо польських аеропортів. - Також хочу наголосити, що це не відповідає дійсності інформація про те, що з території Польщі з бойовою метою на територію України вилітають літаки. Я також хотів би це однозначно спростувати, – зазначив представник уряду.

Читайте також: В Енергоатомі назвали нові факти нехтування загарбниками РФ ядерною безпекою в Україні

Посол України в Польщі Андрій Дещиця, який також брав участь у конференції у Канцелярії прем'єр-міністра, закликав усіх членів НАТО закрити повітряний простір над Україною. - І це дуже допомогло б нам у припиненні подальших бойових дій. "Звичайно, ми усвідомлюємо це і закликаємо до того, щоб це було нашою спільною справою, тому що це на користь кожної країни", - сказав Дещиця.

Глава НАТО Єнс Столтенберг на запитання у п'ятницю, чи можна хоча б частково закрити повітряний простір над Україною з метою створення гуманітарних коридорів, наголосив, що НАТО дало зрозуміти, що точно не увійде до України — ні на її землю, ні на її повітряний простір.