UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ намагається анексувати п'яту частину України: як відреагували у світі

Президент Росії Владімір Путін підписав «документи» про «приєднання» окупованих територій України. Очікувано, спроба анексії українських територій зіткнулася з жорсткою критикою та невизнанням у світі.

США засуджують шахрайську спробу Росії анексувати суверенну українську територію, заявив президент Джо Байден.

«Ми продовжимо підтримувати зусилля України, націлені відновити контроль над територіями, зміцнюючи її військові і дипломатичні позиції включно з наданням додаткової допомоги в сфері безпеки», - наголосив він.

У відповідь на фальшиві російські заяви про анексію, США разом з союзниками і партнерами оголосили про новий пакет санкцій. Крім того, Сполучені Штати продовжать постачати Україні усе необхідне для самозахисту.

Франція засуджує спробу анексії чотирьох регіонів України, вважаючи це порушенням міжнародного права.

«Президент Франції Еммануель Макрон засуджує незаконне приєднання регіонів Донецька, Луганська, Запоріжжя та Херсона до Росії. Це серйозне порушення міжнародного права, а також українського суверенітету», - йдеться у заяві Єлисейського палацу.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо наголосив, що попри заяви Путіна, території України залишаться Україною.

«Канада засуджує останні коментарі Путіна щодо російських «референдумів». Результати цих референдумів не є законними, і Канада їх не визнає і ніколи не визнає», - зазначив він.

МЗС Німеччини також не визнає грубої спроби РФ приєднати частину України.

«Ми ніколи не визнаємо ні фейкової анексії, ні фіктивних «референдумів», проведених під дулами автоматів. Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька області, а також Крим є невід'ємними частинами України», - наголошують дипломати.

Грузія продовжує підтримувати територіальну цілісність України, заявила президентка Саломе Зурабішвілі.

«Формалізація фіктивного референдуму на підтримку кричущого порушення міжнародного права та насильницької анексії не має ні легітимності, ні майбутнього. Ми відкидаємо подібні грубі порушення міжнародного права і знову заявляємо про нашу повну підтримку територіальної цілісності України», - написала Зурабішвілі.

Словенія рішуче засуджує незаконну анексію Росією чотирьох областей України. Дії РФ суперечать основним принципам Статуту ООН та міжнародного права, повідомив прем'єр-міністр країни Роберт Голоб

«В умовах агресивних дій Росії вирішальне значення має єдина та потужна підтримка України з боку широкої міжнародної спільноти», - наголосив прем'єр-міністр Словенії.

Новий прем’єр-міністр Великої Британії Елізабет Трасс пообіцяла президентові РФ поразку у війні проти України.

«Володимир Путін знову порушує міжнародне право своїми погрозами анексувати більшу частину України. Ми без вагань вживемо подальших дій, зокрема запровадимо більше санкцій, щоб підірвати військову машину Путіна. Ми гарантуємо, що він програє цю незаконну війну», - наголосила вона.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон назвав промову Владіміра Путіна «ганьбою і шахраством».

«Світ ніколи не повинен сприймати ваші фіктивні референдуми чи вашу жорстоку та незаконну спробу колонізувати Україну. Ми стоїмо з народом України і твердо підтримуватимемо його, допоки його країна не стане цілою та вільною», - зауважив політик.

Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що «незаконна анексія нічого не змінить».

«Усі території, незаконно окуповані російськими загарбниками, є українською землею і завжди будуть частиною цієї суверенної держави», - написала вона.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель назвав спробу анексії територій України серйозним порушенням міжнародного права та Статуту ООН.

«Жодний фіктивний референдум не може його виправдати. Територіальна цілісність та суверенітет України не підлягають обговоренню. Підтримка України ЄС залишається непохитною», - зауважив євродипломат.

«Ми не визнаємо та ніколи не визнаємо фіктивні «референдуми». Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію», - додав президент Європейської Ради Шарль Мішель.

Президент Литви Гітанас Науседа назвав спробу анексії «нікчемною» і заявив, що захоплені РФ території ніколи не будуть визнані російськими.

«Незаконно анексуючи українські території, Росія підриває заснований на правилах міжнародний порядок, порушує міжнародне право та ставить під загрозу глобальну безпеку. Ці рішення є нікчемними і ніколи не будуть визнані», - зазначив він.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс закликав відправити більше зброї до України, щоби зупинити російського агресора силою.

«Тим, у кого є якісь ілюзії щодо Росії, її справжніх намірів та будь-якої можливості діалогу, слід послухати промову Путіна, повну шовінізму, ненависті та претензій у нацистському стилі. Ми маємо відправити більше зброї до України. Путін ніколи не зупиниться, поки його не відштовхнуть силою», - наголосив Рінкевичс.

Визнавати анексію українських територій Росією відмовляється й Бельгія.

«Луганськ, Донецьк, Херсон, Запоріжжя та Крим – це Україна. Анексія цих територій під нелегітимним приводом фіктивних референдумів є незаконною згідно з міжнародним правом. Ми ніколи не визнаємо її », - написала у Twitter міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб.

Президентка Молдови Майя Санду рішуче засудила плани Кремля і наголосила на непохитній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

«Я рішуче засуджую та відкидаю спробу Росії незаконно анексувати окуповані регіони України після фіктивних голосувань, які вона влаштувала під дулом пістолета. Донецьк, Луганськ, Херсон, Запоріжжя та Крим – це Україна», - пише Санду.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зазначив, що Чехія добиватиметься створення міжнародного трибуналу для російських воєнних злочинців.

«Путін може виступати зі скількома завгодно промовами, його розкрадання української території ми не визнаємо. Російський тонучий корабель хоче затягнути на дно й невинних людей. Ми будемо виступати за створення міжнародного трибуналу та покарання злочинних представників Росії», - наголосив дипломат.

Польща засуджує спроби Росії анексувати територію України та ніколи їх не визнає, заявив президент Анджей Дуда.

«Ми продовжимо підтримувати Захисників України та її народу доти, доки агресор не буде вигнаний. Сьогоднішні затяті та жалюгідні дії Кремля – це поразка тих, хто наївно вірив у компроміс із Росією», - написав він.

Рада Європи рішуче засуджує рішення Російської Федерації продовжити незаконну анексію окупованих територій України.

«Насильницька зміна міжнародних кордонів за рахунок іншої суверенної держави і попередні так звані "референдуми" є серйозним порушенням міжнародного права і не можуть бути визнані», - йдеться у заяві.

Лідери РЄ також нагадали, що Росія, як країна-окупант, несе повну відповідальність за дотримання прав людини на відповідних територіях.

У Європейській раді заявили, що рішуче відкидають та беззастережно засуджують дії Росії, які «ставлять під загрозу глобальну безпеку».

«Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Ці рішення є недійсними і не можуть мати будь-якої юридичної сили. Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна», - йдеться у спільній заяві лідерів 27 країн-членів.

Визнавати «приєднання» до Росії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей відмовляються й міністри закордонних справ країн G7. Очільники дипвідомств знову закликали РФ припинити війну проти України та вивести з її території всі свої війська та військову техніку.

Керівництво ОБСЄ «однозначно та категорично» засудило спроби нової анексії українських територій та триваючу окупацію Криму. Агресорові нагадали, що такі дії є неприйнятними.

«Такі дії Російської Федерації, з-поміж яких військова мобілізація та безвідповідальні ядерні погрози, призведуть лише до широкомасштабнішої ескалації конфлікту, наражатимуть на ризик ще більше мільйонів життів і призведуть до ще масштабніших беззмістовних людських страждань», - зазначається у заяві.

В Організації підтримали територіальну цілісність та суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах і закликали РФ зупинити агресію і вивести війська.

Читайте також: Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію – заява країн Європейської ради

Анексія українських територій з підписанням відповідних «договорів» про їх приєднання до складу Росії стане точкою неповернення, що призведе до затягування війни, пише The Guardian.

У матеріалі наголошується, що у такий спосіб Путін, зокрема, намагається зупинити контрнаступ ЗСУ. Президент РФ вважає, що загроза тотальної війни зупинить Сили оборони та зменшить підтримку України Заходом.