Росія могла дезінформувати близько половини громадян Євросоюзу напередодні виборів у Європарламент, які відбудуться 23-26 травня. Про це повідомляє британська газета The Guardian з посиланням на дослідження компанії з кібербезпеки SafeGuard Cyber.
Дослідники, що вивчали масштаб загрози, виявили докази того, що 6700 так званих "шкідливих акаунтів", пов'язаних з РФ, розмістили досить контенту в соціальних мережах, щоб охопити до 241 мільйона користувачів. Дослідження проводилося протягом 10 днів з 1 по 10 березня.
Автори звіту знайшли конкретні свідчення шкідливих акаунтів, які прагнули спровокувати онлайн-спори, зокрема, про те, чи варто Палаті громад підтримати угоду Терези Мей про Brexit, поширюючи спірний контент.
Після публікації президентом Франції Еммануелем Макроном статті про майбутнє Європи спостерігалося 79-відсоткове зростання активності акаунтів, які ділилися контентом в спробі дискредитувати його ідеї.
В Німеччині основний упор робився на побудову суперечливого наративу про імміграційну політику після кризи сирійських біженців і зростання популярності ультраправої партії Альтернатива для Німеччини.
На виборах, що проходять з 23 по 26 травня, за пропорційною виборчою системою європейці оберуть 705 членів Європарламенту, який ділить свій час між Брюсселем і Страсбургом. Починаючи з крихітної Мальти, у якої лише 6 своїх представників у Європарламенті, до Німеччини – у якій цілих 96 осіб - протягом п'яти років ці депутати перевірятимуть і змінюватимуть закони, запропоновані Європейською комісією, за умови схвалення національними урядами в Раді ЄС.
Згідно із дослідженням Європейської ради з міжнародних відносин, антиєвропейські партії можуть одержати третину місць у Європейському парламенті. Наразі близько 23% членів Європарламенту належать до антиєвропейських партій, від ультралівих до ультраправих, але це число може зрости як мінімум до 33%.
Детальніше про майбутні вибори читайте у матеріалі DT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".