UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ має план дестабілізації Молдови та України через «Придністров’я» – Клімкін

Павло Клімкін пояснив, чому з «Придністров’я» не вийде як із «Л/ДНР».

Росія має план дестабілізації ситуації в Молдові та на півдні України через невизнане «Придністров’я». Про це заявив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю LIGA.net.

 Водночас він впевнений, що з анклавом не спрацює сценарій, як із незаконними збройними формуваннями «ДНР» та «ЛНР». Адже за словами Клімкіна він працює лише тоді, коли РФ межує з відповідною територією.

Читайте також: У Європі обговорюють військову підтримку Молдови на тлі подій у Придністров’ї

«Придністров'я є російським анклавом, там є суттєвий бізнес, який експортує до Європейського союзу через Молдову, оскільки є певні правила. Це історія про те, чи захоче сьогодні Москва підіймати ставки у Молдові, щоб зіпсувати євроінтеграцію нам та Кишиневу, де насуваються президентські вибори. На відміну від нас російський елемент у Молдові всюди», – зазначив Клімкін.

За словами ексочільника МЗС, якщо РФ визнає «Придністров'я», то там відбудеться соціальний та економічний колапс. При цьому серйозних військових сил там немає.

«Мене турбує, що в Молдові є спокуса спростити собі процес євроінтеграції, не вирішуючи питання Придністров'я. Потрібно нівелювати цей анклав, тому що ми не можемо вступити до ЄС, коли між нами є утворення, яке контролює ФСБ. Нам потрібна стратегія щодо Придністров'я, бо якщо воно залишиться, то ми можемо мати багато проблем при вступі в ЄС», – додав Клімкін.

Читайте також: "Тирасполь хоче отримати гроші від Москви" – Санду прокоментувала звернення Придністров’я до РФ

Нагадаємо, у межах з’їзду 28 лютого депутати невизнаного «Придністров’я» звернулися до Росії з проханням про «захист від «тиску Молдови». Звернення адресували Раді Федерації і Держдумі РФ та попросивши їх про «заходи для захисту Придністров’я в умовах посиленого тиску Молдови».

Після чого міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой заявив, що заклики «Придністров’я» про «допомогу» від РФ є частиною гібридної війни. За його словами, Молдова, безумовно, залишається мішенню для Росії, у тому числі в контексті виборів президента і референдуму про європейську інтеграцію, що наближаються.