UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканці в сенаті внесли законопроект, який відновлює всі санкції проти Північного потоку 2

Позицію Байдена ініціатори вважають помилковою

Чотирнадцять сенаторів-республіканців у четвер представили законопроект, який знову вводить санкції відносно компаній, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік 2», після того, як адміністрація Байдена оголосила про їх скасування на початку цього тижня, повідомляє The Hill.

«Закон про захист нашого добробуту шляхом розширення санкцій відносно Росії» відновить санкції проти компанії, що стоїть за трубопроводом, і генерального директора Матіаса Варніга, а також поширить їх на «субпідрядників будь-якої організації, яка працює на газопроводі Nord Stream 2».

«Ризикуючи послабити глобальне положення Америки, адміністрація Байдена погоджується з помилковою стратегією Німеччини, яка дасть Путіну контроль над нашими союзниками в Європі», - сказав в заяві сенатор Кевін Крамер (республіканець від штату Нью-Йорк). «Трубопровід Путіна повинен бути зупинений, і я закликаю своїх колег приєднатися до цих зусиль, перш ніж адміністрація змусить Сполучені Штати на власному гіркому досвіді зрозуміти, чому енергетична безпека означає національну безпеку».

Адміністрація Байдена вперше повідомила про відмову від санкцій на початку цього тижня. За повідомленнями, адміністрація прийшла до висновку, що неможливо зупинити будівництво трубопроводу, по якому газ буде йти в Німеччину, без санкцій також і проти німецьких підприємств. Крім сенаторів-республіканців, голова сенату з міжнародних відносин Боб Менендес (штат Нью-Джерсі) також виступив проти рішення в середу.

«Я закликаю адміністрацію зняти пластир, скасувати ці відмови і продовжити санкції, санкціоновані Конгресом», - йдеться в заяві Менендес. «Адміністрація заявила, що будівництво трубопроводу - погана ідея і що це російський проект зловмисного впливу. Я поділяю цю думку, але не розумію, як сьогоднішнє рішення буде сприяти зусиллям США з протидії російській агресії в Європі».

Раніше повідомлялося, що Держдепартамент направив до Конгресу обгрунтування про зняття санкцій проти Північного потоку-2. Оператор газопроводу і його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під «виключення».