Половина поранених з усього 500 була вивезена з міст Забадані і Мадайя, заблокованих урядовими військами, ще половина - з поселень Фуа і Кефрайя, захоплених повстанцями.
Це найбільша евакуація поранених за п'ять років збройного конфлікту.
Як повідомив помічник спецпосланця ООН по Сирії Ян Егеланн, операція кілька разів відкладався, проте в результаті була успішно завершена.
За його словами, проводило евакуацію сирійське підрозділ Червоного Хреста спільно з ООН і Міжнародним комітетом Червоного Хреста.
"протягом довгого часу проходили дуже складні переговори", - розповів Эгеланн, зазначивши, що обидві сторони конфлікту наполягали на евакуації рівної кількості поранених з обох сторін.
За даними ООН, в умовах облоги в Сирії сьогодні живуть до півмільйона осіб. Остання велика евакуація поранених проводилася в країні в грудні минулого року.
У вівторок президент США Барак Обама в розмові з російським президентом Володимиром Путіним заявив, що перемир'я в Сирії перебуває під загрозою і стає все більш крихкою.
Як писало видання The Wall Street Journal, Росія перекидає артилерію на північ Сирії, де вже зосереджені війська Асада, що викликає стурбованість США з приводу можливого відновлення широкомасштабних бойових дій.
15 квітня сирійська урядова армія при підтримці "Хезболли" і російської авіації наступ на місто Алеппо, яке розташоване в 355 км від Дамаска. На початку квітня війська сирійського президента Башара Асада були змушені здати стратегічну висоту на південь від міста Алеппо під натиском повстанців і бойовиків угрупування "Фронт Ан-Нусра".
26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про перемир'я в Сирії. Згодом, РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Пізніше стало відомо, що США і Росія працюють над проектом нової конституції Сирії.