Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй схвалила британський проект резолюції по довгостроковому режиму припинення вогню в Лівії. Документ підтримали 14 країн-членів РБ ООН, Росія утрималася, повідомляє Anadolu у четвер, 13 лютого.
"Резолюція закликає країни-члени ООН дотримуватися міжнародне ембарго на постачання зброї в північноафриканську країну, вивести всіх найманців з Лівії і утриматися від втручання в справи цієї країни", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що невдоволення Москви викликав пункт резолюції про виведення найманців з Лівії.
Громадянська війна в Лівії не припиняється з 2011 року, коли був повалений диктаторський режим Муаммара Каддафі. У 2014 році в країні встановилося фактичне двовладдя: у Тріполі розташовується сформований за підтримки ООН Уряд національної єдності на чолі з Файезом Сараджем, а на сході країни діє парламент, який спирається на "Лівійську національну армію" Халіфи Хафтара. Хафтара, який прагне захопити владу, підтримують Росія, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія. Російські бойовики ПВК "Вагнера", що воювали у складі незаконних збройних формувань на Донбасі, воюють у складі армії Хафтара, а решта країни відкидають ідею політичного ісламу, прагнучи, щоб країною керувала сильна рука.
Сараджа підтримує Туреччина, яка вводить свої війська, а також багатий арабський Катар, який допоміг повалити режим Муаммара Каддафі. Туреччина, зокрема, поставляє зброю Лівії, порушуючи ембарго ООН. Катар заявляє, що Хафтар створює перешкоди для мирного врегулювання в країні.
Детальніше про те, як Лівія стає плацдармом геополітичної гри Анкари і Москви, читайте в статті "Нова війна Ердогана" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".