UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Райські документи" викрили зв'язок міністра торгівлі США із зятем Путіна - FT

Соратник Трампа володіє часткою у компанії, яка належить сім'ї російсьокго президента.

Міністр торгівлі 3 і близький соратник нинішнього американського президента Вілбур Росс постав перед складними питаннями про його фінансові зв'язки після того, як з'ясувалося, що йому належить частка у компанії, пов'язаній з сім'єю Володимира Путіна.

Як пише Financial Times, про них стало відомо завдяки так званим "Райським документам" про офшори, які оприлюднив "Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів" (ICIJ). Згідно з ними, мільярдер і інвестор Росс володіє частками у кількох офшорних підрозділах компанії Navigator Holdings, яка котирується на Нью-Йоркській фондовій біржі. Серед її клієнтів - російська газодобувна компанія "Сибур", яка частково належить Кирилу Шамалову - зятю президента Росії Володимира Путіна. Він же виступає і її директором.

"Приховуючи свій інтерес у цих компаніях і його поточні фінансові відносини з російськими олігархами, міністр Росс вразив мене, Комітет Сенату з питань торгівлі і американський народ", - заявив демократ-сенатор Річард Блументал, який закликав генерального інспектора Міністерства торгівлі негайно почати розслідування.

Згідно з інформацією ICIJ, станом на 2016 рік Росс і інші інвестори разом володіли 4 компаніями на Кайманових островах, яким у свою чергу належить 31,5% Navigator, зареєстрованій на Маршаллових островах.

"Міністр Росс не був залучений до ухвалення рішення компанії Navigator щодо ведення справ з "Сибур", яка ні зараз, ні в той час не була під санкціями. Більше того, Росс ніколи не зустрічався з акціонерами "Сибур", про яких йдеться, і до цього часу не знав про відносини з ними", - заявили у міністерстві торгівлі США.

Нагадаємо, що журналісти ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.