UA / RU
Підтримати ZN.ua

Райські документи: Супер-багатії вивели в офшори 8 трильйонів євро

Гроші виведені в 19 офшорних держав.

Документи "Paradise Papers" (Райські папери, райські документи) показують, що найбагатші люди світу вивели в офшори в різних острівних державах майже 8 трильйонів євро.

"Супер-багатії сховали в податкових оазисах 7,9 трильйонів євро. Понад 600 млрд євро щорічно переміщуються транснаціональними корпораціями з допомогою податкових притулків", - говориться в "Райських документах", пише "Українська правда" з посиланням на публікацію розслідування у німецькому виданні Sueddeutsche Zeitung.

Гроші виводилися в офшори 19 острівних держав: Аруби, Багам, Домініки, Вануату, Самоа, Тринідаду і Тобаго та інших.

Проводячи колективне розслідування, журналісти пропрацювали 13,4 млн файлів і виявили "податкові лазівки і резонансні ділові контакти високопоставлених осіб".

"Paradise Papers" свідчать, зокрема, про зв'язки міністра торгівлі США Уилбура Росса з компаніями, які належать оточенню президента РФ Володимира Путіна.

Навесні 2017 року члени Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.