UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Райські документи" розповіли про офшорні мільйони Єлизавети II

Герцогство Ланкастерское вклала в офшорні фонди 10 мільйонів фунтів стерлінгів англійської королеви.

У вже резонансному розслідуванні "Paradise Papers" фігурують документи, що містять дані про те, що фінансові керівники королеви Великобританії Єлизавети II вклали належні їй 10 мільйонів фунтів в офшори. Кошти у фонди на Кайманових островах та на Бермудах вкладало Герцогство Ланкастерське. Саме воно управляє фінансами англійської королеви в межах її приватної власності в 500 млн фунтів стерлінгів.

"Також у документах видно, що гроші, інвестовані в лізингову компанію BrightHouse, яку звинувачували у збагаченні на бідних. Також "королівські гроші" знайдено в компанії Threshers. Ця мережа британських магазинів збанкрутіла, залишивши 6 тисяч безробітних і 17,5 мільйонів фунтів несплачених податків", - пише ВВС.

Герцогство стверджує, що воно не причетне до рішень фондів, а також додає, що немає підтвердження того, що королева знала про окремих інвестиції, які робилися від її імені.

Навесні 2017 року Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.