UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радники президента США і канцлера Німеччини обговорили зовнішню політику, зокрема, йшлося про Україну

Експерти обох урядів обговорили газопровід "Північний потік - 2", майбутню зустріч лідерів G7 і саміт НАТО.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван і зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини Ян Хеккер обговорили зовнішню політику держав. Йшлося також про РФ і Україну. Про це повідомила пресслужба Білого дому.

"Вони говорили про... пріоритети зовнішньої політики, включаючи Росію, Україну, Іран, Сахель і Західні Балкани. Експерти обох урядів обговорили газопровід "Північний потік - 2", у тому числі заклопотаність CША з приводу ризиків, які він несе для України і європейської енергетичної безпеки", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що під час дипломатичної бесіди порушувалося питання майбутньої зустрічі лідерів G7 і саміту НАТО.

Сторони також обговорили колективні зусилля щодо поширення COVID-вакцин і координації в області кібербезпеки.

"Ми вважаємо, що з Росією мають бути важкі дні, оскільки є питання, по яких у нас є глибокі розбіжності, є дії, на які нам потрібно давати рішучу відповідь", - заявив Салліван.

Читайте також: Світовий конгрес українців закликав Німеччину до мораторію на "Північний потік-2"

Як прогнозували раніше ЗМІ, зустріч американської та німецької делегацій, яка пройшла за кілька днів до першої поїздки Байдена до Європи, покликана усунути напруженість, наявну в економічних відносинах між США і Німеччиною.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель на цьому тижні направляє до Вашингтона групу високопоставлених чиновників для обговорення проекту газопроводу "Північний потік-2".

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти «Північного потоку - 2» і глави компанії Маттіаса Варнінг. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту« Північний потік-2» і «Північний потік-2 » : кліматичний вимір».