UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радник Байдена з нацбезпеки назвав головне питання зустрічі із Сі Цзіньпіном

Американський президент намагатиметься відновити зв’язки між арміями США та Китаю для «уникнення прорахунків»

Президент США Джо Байден хоче відновити військові зв'язки з Китаєм, заявив 12 листопада радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. Він сказав це за кілька днів до зустрічі президента з китайським лідером Сі Цзіньпіном, призначеної на 15 листопада.

«Президент рішуче налаштований на відновлення міжвійськових зв'язків, оскільки він вважає, що це в інтересах національної безпеки США. Нам потрібні ці лінії зв'язку, щоб не було помилок, прорахунків чи непорозумінь», – сказав Салліван в інтерв’ю на телеканалі CBS, передає Reuters. 

Читайте також: Росія та Китай відкривають новий антизахідний фронт в Арктиці — FT

Радник сказав, що відновлення військових зв'язків може відбуватися на всіх рівнях – від вищого керівництва до тактичного оперативного рівня, а також «на воді і в повітрі в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Салліван заявив, що Байден намагатиметься підштовхнути Сі до відновлення військових зв'язків під час зустрічі з китайським лідером, але відмовився надати подальші подробиці.

«Китайці практично розірвали ці комунікаційні зв'язки. Президент Байден хотів би їх відновити. Це головне питання порядку денного», – заявив Салліван. 

Читайте також: Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники

Очікується, що зустріч Байдена і Сі охопить глобальні питання від війни між Ізраїлем і ХАМАСом до вторгнення Росії в Україну, зв'язків Північної Кореї з Росією, Тайваню, Індо-Тихоокеанського регіону, прав людини, виробництва фентанілу, штучного інтелекту, а також «справедливих» торговельно-економічних відносин.

Раніше посол Китаю в США Се Фенг заявив, що китайсько-американські відносини демонструють позитивні ознаки припинення спаду, однак все ще зіштовхуються з проблемами.

Читайте також: Філіппіни звинуватили Китай у вторгненні у свої води

Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група «товаришів» діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники» на ZN.UA.