Мешканці афганського міста Джелалабад перебувають у страху через запуск радіостанції "Ісламської держави", пише видання The Washington Post.
Мовлення радіостанції ІД починається рівно о 6 годині вечора за місцевим часом, жителі цього неспокійного міста і прилеглих до нього районів чують по радіо звуки мечетей і мінометів.
"Радіо "Халіфат" вітає змовників і невірних", - говорить диктор на пушту (одна із східно-іранських мов, офіційна мова Афганістану, разом із дарі, та деяких регіонів Пакистану – ред.). Протягом 90 хвилин з динаміків лунають проповіді про іслам, диктор читає Коран на арабській мові, звучать погрози смерті на адресу "невірних" і заклики до афганців приєднатися до "священної війни".
Влада не знає, звідки ведеться трансляція. Чиновники кажуть, що вони намагаються відстежувати широкомовний центр радіо і заглушити його, але вони підозрюють, що той встановлений на вантажівці, яка пересувається по регіонах, розташованих уздовж кордону з Пакистаном.
Жителі обложеного східного регіону перебувають у страху. Адже бойовики ІД знаходяться досить близько, в 12 милях від цієї провінційної столиці Нангархар, вони намагаються взяти контроль над цими областями.
Сили "Ісламської держави" в Афганістані в основному представлені сумішшю незадоволених талібів і племінних бойовиків із Пакистану, узбецьких і чеченських бойовиків. Нещодавно, однак, з'явилися ознаки того, що деякі бійці з країн Близького Сходу приєдналися до них і хочуть створити оплот в Нангархар. Багато афганців підозрює, що "авторами" створення радіостанції є бойовики з Пакистану.
Лідери регіону заявили, що вони розчаровані тими мізерними результатами недавнього військового наступу, в результаті якого так і не вдалося відтіснити бойовиків ІД. Також у статті зазначається, що військово-повітряні сили НАТО більше не забезпечують прикриття для афганських військ. Влада тепер змушені покладатися на погано навчених місцевих поліцейських і навіть на талібів, яких деякі вважають "доморощених злом, яке фінансуються ІД.
"Афганські солдати добре б'ються. Але ними погано керують, і уряд - слабкий. Інакше як змогли 20 бойовиків ІД захопити райони, куди було направлено 2000 солдатів?", - нарікає афганський регіональний лідер Ахмед Алі Хазрат. Він також підкреслює, що місцеві збройні племена готові координуватися з армією в боротьбі проти ІД, але таке їх пропозицію раніше було відкинуто. "Без міжнародної підтримки з повітря у афганських сил немає ніякої можливості перемогти їх (бойовиків ІД – ред.)", - додає він.
Раніше повідомлялося, що НАТО збереже свою військову присутність в Афганістані щонайменше до кінця 2016 року.
15 жовтня президент США Барак Обама офіційно оголосив, що армія США не піде з Афганістану. Він визнав, що армія Афганістану на сьогодні не така сильна, як було би треба, а ситуація досі лишається крихкою. Тому план з повного виведення американських військ доведеться відкласти.
За час війни в Афганістані, яка почалася в 2001 році проти руху Талібан, загинуло близько 3,5 тис. іноземних солдатів, зокрема, 2210 американців.