Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй ймовірно у вівторок, 20 лютого, винесе на голосування ініціативу Алжиру із вимогою негайного гуманітарного припинення вогню у секторі Газа між Ізраїлем та ХАМАС. Водночас, як повідомляє Reuters, США дали зрозуміти, що накладуть вето на таке рішення.
Алжир висунув початковий проект резолюції про припинення більше двох тижнів тому. Тоді посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що текст резолюції може поставити під загрозу «делікатні переговори», спрямовані на призупинення війни.
За словами дипломатів, у суботу Алжир звернувся з проханням про те, щоб Рада провела голосування у вівторок. Для ухвалення резолюції Ради Безпеки ООН потрібно щонайменше дев'ять голосів "за" і відсутність вето з боку Сполучених Штатів, Великобританії, Франції, Китаю чи Росії.
«Сполучені Штати не підтримують дії щодо цього проекту резолюції. Якщо він буде винесений на голосування в тому вигляді, в якому він був розроблений, він не буде прийнятий», - сказала Томас-Грінфілд у суботу.
США вже двічі блокували резолюції Радбезу ООН щодо війни в Ізраїлі, однак також двічі «утримувались» під час голосування про збільшення гуманітарної допомоги Газі та закликають до термінової та тривалої гуманітарної паузи у бойових діях.
«Важливо, щоб інші сторони давали цьому процесу найкращі шанси на успіх, а не наполягали на заходах, які ставлять під загрозу його і можливість довготривалого врегулювання бойових дій», — зазначила Томас-Грінфілд.
Імовірне голосування в Рдбезі ООН відбудеться в той час, коли Ізраїль планує штурмувати Рафах на півдні Гази, де понад 1 мільйон палестинців шукали притулку, що викликає міжнародне занепокоєння тим, що такий крок різко погіршить гуманітарну кризу в Газі.
«Ситуація в Газі є жахливим доказом тупикової ситуації в глобальних відносинах», - заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на Мюнхенській конференції з безпеки в п'ятницю.
За даними міністерства охорони здоров'я Гази, щонайменше 120 пацієнтів і п'ять бригад лікарів залишилися без води, їжі та електрики в лікарні Нассера в південному місті Хан-Юніс. Вони заявляють, що новонароджені діти ризикують померти. Для дорослих ситуація також не є простою.
Раніше президент США Джо Байден заявив, що військова кампанія Ізраїлю в Газі "перейшла всі межі". При цьому аналітики зазначають, що підтримка президента США Ізраїлю коштувала Байдену політичних втрат.