UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радбез ООН розгляне новий пакет санкцій проти КНДР

Це буде 10-я резолюція з санкціями проти КНДР через її ракетні і ядерні програми з 2006 року.

Рада Безпеки ООН сьогодні, 22 грудня, розгляне пакет нових обмежувальних заходів щодо КНДР у відповідь на випробування міжконтинентальних балістичних ракет, інформує Reuters.

За інформацією агентства, в проекті резолюції йдеться про заборону майже 90 відсотків експорту нафтопродуктів в Північну Корею з обмеженням їх до 500 тисяч барелів на рік.

Також іншим країнам забороняється продавати Пхеньяну промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали. Передбачаються також персональні санкції проти 16 осіб, чиї активи будуть заморожені. Крім того, громадяни КНДР, які працюють в інших країнах і надсилають гроші своїм родичам, протягом 12 місяців повинні бути відправлені на батьківщину.

Для прийняття відповідної резолюції потрібно мінімум дев'ять голосів "за" без вето США, Великобританії, Франції, Росії та Китаю з 15 членів РБ ООН.

Як повідомляється, поки не ясно, як буде голосувати Китай, традиційно проект резолюції щодо Північної Кореї не показують всім членам організації, поки він не буде погоджений Пекіном і Вашингтоном.

За словами дипломатів, Сполучені Штати вели переговори з Китаєм щодо проекту резолюції минулого тижня.

У разі її прийняття це буде 10-я резолюція РБ ООН, яка накладає нові санкції на Північну Корею через її ракетні і ядерні програми з 2006 року.

Нагадаємо, КНДР ускладнює міжнародні відносини численними ядерними випробуваннями. Періодично Пхеньян оголошує про успішні запуски балістичних ракет або наявності ядерних, водневих і біологічних бомб. Світова спільнота засуджує дії Північної Кореї.

Так, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.

За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.

Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то північнокорейський режим буде повністю знищений.

Міністр у справах об'єднання Південної Кореї Чо Мен Гюн заявив про готовність Сеула до переговорів з КНДР без попередніх умов.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон теж заявляв, що Вашингтон готовий почати прямі переговори з Пхеньяном про ядерне роззброєння КНДР. Пізніше в Держдепартаменті вказали на відсутність передумов до цього.

У КНДР підтвердили відсутність намірів обговорювати ядерну програму зі США.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".