Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію, внесену російською делегацією і тим самим продовжив на рік режим санкцій щодо Ємену, повідомляє РІА Новини.
Спочатку Радбезом розглядався проект, підготовлений Великобританією. Британський проект продовжував санкційний режим і мандат роботи експертів, які стежать за його дотриманням. Також у документі висловлювалася стурбованість, що зброю з Ірану ввезли в Ємен після введення ембарго. Однак Росія наклала вето на британський варіант резолюції і внесла документ у своїй редакції, де не було згадок про Іран. У підсумку саме він був затверджений.
Резолюція Радбезу ООН приймається щорічно з 2014 року. У санкційні списки були внесені екс-президент Ємену Алі Абдалла Салех, вбитий у грудні 2017 року, а також лідери шиїтських повстанців-хуситов.
Раніше повідомлялося, що Рада безпеки ООН в суботу ухвалив резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії, текст резолюції, проект якої міняли на вимогу Росії, підтримали всі 15 членів РБ ООН.
Громадянська війна в Ємені триває з 2014 року, коли хусити, шиїтський рух "Ансар Аллах", повстали проти влади на чолі з президентом Абд Раббо Мансуром Хаді. Під їх контролем опинилися багато районів країни, включаючи столицю, однак після втручання у війну арабської коаліції на чолі з Саудівською Аравією, владі вдалося відвоювати частину з них.
У листопаді 2017 року почалися жорстокі сутички між прихильниками екс-президента Ємену Салеха і повстанцями-хуситами, які раніше боролися з силами Хаді і коаліції. Це сталося після того, як сили Салеха виступили проти хуситов. 6 грудня було повідомлено про загибель Салеха, вбитого хуситами.
Після цього коаліція під керівництвом Саудівської Аравії завдала нові ракетно-бомбові удари по столиці Ємену, який контролюють повстанці-хуситы, в результаті чого загинули і були поранені десятки людей.
Країна знаходиться на межі самого страшного голоду в світі. За даними ООН, в Ємені 20 млн людей потребують гуманітарної допомоги, з них 7 млн перебувають на межі голоду.