UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін не буде міняти Україну на Сирію, йому потрібна термінова угода із Заходом - політолог

Кремль знаходить фейкові зовнішні виклики задля термінового порятунку режиму.

Президент Росії Володимир Путін підтвердив, що хоче запропонувати Заходу міжнародну коаліцію "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього на Генасамблеї ООН, вважає російський політолог Лілія Шевцова.

У вівторок Путін в рамках саміту Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) запропонував світу "відкласти в сторону геополітичні амбіції" і об'єднати зусилля в боротьбі з тероризмом, в першу чергу - з "Ісламською державою", знову звівши все до побоювання про зміну державних режимів в країнах.

"Саміт ОДКБ. Ось і не треба більше гадати, чим порадує Генасамблею Володимир Путін. У Душанбе він влаштував репетицію свого світового виходу і підтвердив, що збирається запропонувати Заходу: міжнародну коаліцію "протидії екстремізму". Але це лише привід", - пише політолог на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, далі варто очікувати, хто "клюне" на цю пропозицію, тим доведеться погодитися сісти і почати розробляти нову Вестфальську систему.

"Ви хочете сказати, що Путін пропонує обмін України на Сирію?! Ні! Все складніше", - запевняє Шевцова.

Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремль підмінив їх зовнішніми викликами, часто фейковими, що говорить про виснаження системного ресурсу. І Москва відчайдушно намагається його компенсувати імітацією "державності". "Але Держава не може бути в ізоляції. Держава не може бути об'єктом санкцій. Тоді це вже не Держава (...). Тому для Кремля повернення в Суперлігу - це питання життя або занепаду", - каже політолог.

"Системі терміново потрібна ін'єкція державности. Терміново! А це означає угода з Заходом. Чорт - хоча б по Сирії, де будемо на рівних миротворити! Якщо Захід не розуміє терміновості, то будемо примушувати його до розуміння! Дуже терміново потрібно.... Поки населення не прокинулося...", - резюмує Шевцова.

Напередодні обраний голова Генасамблеї ООН Могенс Люккетофт офіційно відкрив ювілейну 70-ю сесію Генеральної Асамблеї ООН в штаб-квартирі Всесвітньої організації в Нью-Йорку. Україна на Генасамблеї ООН має намір підняти питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки.

Під час Генасамблеї президент України Петро Порошенко зустрінеться з президентом США Бараком Обамою. Дипломати працюють над різними форматами такої зустрічі, але поки він остаточно не визначений.

Крім того, вперше Порошенко зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Очікується також виступ президента Росії Володимира Путіна, який має намір говорити про Україну і санкції. Крім цього, він дасть оцінку боротьбі з міжнародним тероризмом.

Виступ Путіна на Генасаблеї ООН заплановано на 28 вересня. У МЗС РФ також допускають, що під час візиту до Нью-Йорк Путін може зустрітися з президентом США Бараком Обамою, однак колишній американський посол в Росії Майкл Макфол заявив, що Обама "не особливо прагне зустрітися з Путіним на Генасамблеї ООН.