Після терактів у Парижі в США закликають не лише стабілізувати Сирію і знищити "Ісламську державу", яка взяла на себе відповідальність за бійню у столиці Франції, а й об'єднати зусилля з Росією, щоб швидше досягти цих цілей.
На початку тижня колишній прем'єр-міністр Польщі і президент Європейської Ради Дональд Туск назвав співпрацю між РФ і США "вирішальною". А тепер президент Франції Франсуа Оланд оголосив про плани відвідати Москву і Вашингтон наступного тижня, щоб збудувати нову антитерористичну коаліцію.
"Зупинка кровопролиття в Сирії повинна стати пріоритетом для Америки і їй, без сумніву, знадобиться допомога друзів і союзників. Але Росії серед них не місце", - пишуть на сторінках Wall Street Journal Джефрі Гедмін і Гарі Шмітт.
"З часів вторгнення Росії в Грузію в 2008 році, Володимир Путін постійно порушує запропонований Євросоюзом мирний план з шести пунктів. Він також не виконує мінські угоди щодо миру в Україні, які підписав на початку року. Йому не можна вірити", - додають оглядачі.
Вони нагадують, що в Росії Путін створив поліцейську державу, яка базується на клептократичному державному капіталізмі, деструктивному націоналізмі і культі його особи. В російському мистецтві і освіті російський президент насаджує недалекоглядну ксенофобську культуру, яка хвалить грубу силу і закликає гнобити слабких і незгодних з владою.
"Він сучасний фашист, цінності якого неминуче вступлять в конфлікт із західними. Його бачення майбутнього Сирії не співпадає з американським", - йдеться в статті.
Путін хоче створити підконтрольну Росії нову Сирію, яка дозволить йому зміцнити стратегічні позиції на Близькому Сході. Разом з Іраном він хоче витіснити США з регіону. Також він прагне розділу Європи, знищення ЄС і НАТО. Тому, якщо Путіна попросять приєднатися до спільної війни проти "Ісламської держави", російський президент вимагатиме дуже серйозні поступки, зокрема зняття санкцій, введених за агресію проти України.
Звісно, в історії траплялися часи, коли потрібно було співпрацювати з усіма лідерами і країнами, відклавши моральні принципи. Приміром, західні демократії погодилися на союз з СРСР і Йосипом Сталіним, щоб перемогти у війні проти Третього рейху. Але зараз зовсім не така ситуація. У Заходу вистачає сил самотужки побороти "Ісламську державу".
Видання The Times теж сьогодні писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.
Тим часом, оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.
Видання Wall Street Journal писало, що Путін сподівається, що його ізоляція від Заходу закінчилася. При цьому чиновники США запевняють, що відносини США і РФ ніяк не змінилися і в нинішньому порядку денному немає жодних спільних планів країн щодо Сирії. Також президент Барак Обама на зустрічі в рамках G20 закликав Путіна вивести війська з України.
В Білому домі відзначають, що діалог президента США і Російської Федерації тривав протягом близько 35 хвилин. При цьому, піднімаючи українське питання, Обама "знову підтвердив свою підтримку повного впровадження Мінських угод, у тому числі відведення важкого озброєння, виведення всіх іноземних бойовиків, звільнення заручників і повернення урядом України контролю над українською частиною міжнародного кордону".