Переможець президентських виборів у Росії Володимир Путін не дочекався привітань від багатьох західних лідерів, оскільки міжнародна спільнота не визнала їх такими, що відповідають демократичним стандартам, розповів колишній посол США в Україні Джон Гербст "Укрінформу".
"Деякі лідери привітали, але їх не так уже й багато. Причина, чому інші не зателефонували, полягає в тому, що ці вибори не були справжніми", - зауважив колишній високопоставлений дипломат, який зараз очолює Євразійський центр ім. Діну Патрісіу аналітичного центру Атлантична рада.
Він також уточнив, що зазвичай у дипломатичній практиці телефонні дзвінки з привітаннями здійснюються впродовж 24 годин після проведення виборів.
Крім того, Гербст прокоментував економічний стан Росії, назвавши його хитким, адже в країні не відбулися економічні реформи і, навряд чи, їх варто очікувати.
"Російська економіка має дуже низькі показники зростання, і зараз ми спостерігаємо період стагнації, застою. Це може тривати впродовж певного часу", - зауважив колишній посол та додав, що така ситуація зберігатиметься допоки не буде змінене нинішнє керівництво держави.
Разом із тим, Гербст зауважив, що це може тривати й більше десяти років.
Відповідаючи на запитання, чого можна очікувати від Росії в питаннях українського врегулювання після виборів, експерт зауважив, що останнім часом у Москві стала простежуватися позиція йти на компроміси.
"Ми побачили цікаві публікації щодо цієї теми з боку російських експертних установ протягом останніх двох з половиною місяців. Чи призведе це до зміни в політиці, це вже окреме питання", - зауважив Гербст.
Водночас, за його словами, в Москві посилюється розуміння, що агресія на Донбасі – справа безуспішна, і щось потрібно змінювати.
Володимир Путін, який вчетверте став президентом РФ, ще до завершення підрахунку голосів почав отримувати привітання від країн-сателітів Росії, зокрема, від невизнаної республіки Абхазії, Казахстану, Молдови, Болівії, Венесуели, Азербайджану, Білорусі, а також КНР.