Президент Росії Володимир Путін висловив переконання, що позиція Заходу по відношенню до України є не захистом цієї держави, а спробою перешкодити відтворенню Радянського Союзу.
"Що стосується України і загалом пострадянського простору, то взагалі я переконаний, що позиція наших західних партнерів, європейських і американських, пов'язана не із захистом інтересів України, а пов'язана зі спробою перешкодити відтворення Радянського Союзу, і ніхто не хоче нам вірити, що у нас немає мети відновити Радянський Союз", - сказав Путін у документальному фільмі Саїд Медведєвої "Світопорядок" в ефірі "Росії 1".
При цьому він додав, що "сама гіпотетична можливість об'єднання зусиль" в рамках економічних, інтеграційних процесів, які "робили б і Росію, і Україну більш конкурентоспроможними у світовій економіці", дозволили б і Україні, і Росії "зайняти гідне місце в сучасній системі поділу праці на міжнародних і світових ринках".
Раніше на прес-конференції Путін відзвітував про успішне проходження піку кризи. За його словами, статистика показує, що російська економіка з другого кварталу цього року демонструє "ознаки стабілізації ділової активності. Крім того, відповідаючи на запитання журналістів, вперше Путін визнав присутність у Донбасі російських солдатів, яких він назвав людьми, які "вирішують питання". До цього часу російський президент заперечував будь-яку участь російських військ у війні проти України, хоча українська сторона неодноразово демонструвала документи полонених в Донбасі солдатів російського спецназу. А двоє офіцерів ГРУ перебувають в Україні під слідством.
В цей же час, на радянські міфи зараз активно використовують не лише терористи в Донбасі, а й Росія. Видання Newsweek писало, що Путін перекручує історію і повертає в Росію "сталінізм". Кремль заперечує осуд кривавого режиму Йосипа Сталіна, а правозахисній організації "Меморіал" заборонено вшановувати пам'ять жертв тогочасних репресій.
Соціологічні опитування "Левада Центру" свідчать про те, що більшість сучасних росіян виправдовують терор і сталінські чистки, називаючи їх "історичною необхідністю".
Видання New York Times раніше писало, що Путін перетворив історію на політичну зброю проти Заходу. Пам'ятні дати Другої світової війни стали інструментом, щоб підігріти націоналізм в Росії і висловити свою неприязнь до лідерів Заходу. Також видання Time писало, що Росія переписує історію, щоб заплямувати Україну під час війни. Москва навіть спробувала звинуватити Україну в "геноциді" російськомовного населення на Сході країни.