Активісти "Грінпіс" із судна Arctic Sunrise, захопленого російськими прикордонниками у Печорському морі, не є піратами, але формально вони напали на платформу і порушили міжнародне право, заявив президент РФ Володимир Путін.
"Наші прикордонники не знали, хто намагається захопити платформу під виглядом організації "Грінпіс". Особливо на тлі кривавих подій, які відбувалися у Кенії, що завгодно могло бути. Хто захоплює - ми ж не знаємо", - сказав Путін на засіданні Третього міжнародного арктичного форуму "Арктика - територія діалогу".
"Я детально не знаю, що сталося, цілком очевидно, що вони не є піратами, але формально вони намагалися захопити платформу", - заявив він.
- Росія звинуватила активістів "Грінпіс" у піратстві
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів спробувала провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі - на нафтовій платформі "Приразломное" у Печорському морі. Пізніше їхній корабель Arctic Sunrise було взято штурмом російськими прикордонниками, які прийняли рішення конвоювати його до Мурманська. У зв'язку з тим, що капітан Arctic Sunrise відмовився керувати судном, прикордонний сторожовий корабель "Ладога" взяв криголам екологів на буксир.
У вівторок, 24 вересня, вранці судно Arctic Sunrise було відбуксовано в акваторію Кольської затоки, де, як очікується, воно буде поставлено на якір на рейді у губі Колонга. Таким чином, дістатися до судна екологів можна буде лише на катері.
На борту Arctic Sunrise, під прапором Нідерландів, перебуває міжнародний екіпаж у складі близько 30 осіб. Це громадяни 18 країн: Аргентини, Австралії, Бразилії, Канади, Данії, США, Великобританії, Нідерландів, Нової Зеландії, України, Росії, Франції, Італії, Туреччини, Фінляндії, Швейцарії, Польщі та Швеції.
Зараз команду судна Arctic Sunrise перевели до слідчого ізолятора. !zn
Читайте також:
Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи
Активісти Грінпіс перегородили шлях криголаму, найнятому для видобутку нафти в Арктиці (відео)
Жителі Аляски стають "кліматичними біженцями": під воду йдуть цілі селища
Greenpeace звинуватив владу Японії і компанію TEPCO у неспроможності