UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін знову розповів про гіперзвукові комплекси та лазерну зброю

І пообіцяв збільшити частку сучасно зброї в російському арсеналі

У зверненні до Федеральних зборів президент РФ Владімір Путін заявив про те, що на бойовому чергуванні вже перебувають нові ракетні гіперзвукові комплекси «Авангард», лазерні бойові комплекси «Пересвет».

«До 2024 року частка сучасної зброї та техніки у військах складе майже 76%», - пообіцяв Путін під час звернення, яке транслювали державні телеканали.

Важка міжконтинентальна ракета «Сармат», за його словами, буде прийнята на озброєння в кінці 2022 року.

"Збільшується кількість ударних комплексів «Кинджал», кораблів, оснащених ракетами «Калібр», на бойове чергування будуть поставлені гіперзвукові ракети «Циркон»", - додав він.

Читайте також: "Пошкодують так, як давно не шкодували": Путін не хоче спалювати мости із Заходом, але встиг пригрозити іншим країнам

Наприкінці 2018 року російський державний телеканал RT опублікував кадри випробувального запуску ракети комплексу "Авангард" з гіперзвуковим планують крилатим бойовим блоком, про який Путін хвалився в посланні Федеральним зборам в березні того ж року. 

Тоді він говорив, нова ракета має необмежений радіус дії та "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні у кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове". Пентагон у 2020 році випробував гіперзвукову ракету.

На підсумковій у 2020 році пресконференції Путін повторив, що Росія готові до продовження діалогу. Обраний президент США Джо Байден, за його інформацією, також повідомляв, що готовий продовжувати діалог і зберегти цей «фундаментальний основоположний документ».

Путін також розповів, що робота над гіперзвуковою ракетою «Циркон» "фактично завершена". Чергові пуски цієї ракети Міноборони РФ опублікувало в кінці листопада та в жовтні. Про успішне завершення випробувань «циркону» Міноборони РФ відзвітувало в кінці липня.

Детальніше про ядерну угоду США і Росії читайте в статті Олексія Їжака "Вільна головоломка".