UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заявив, що Росія поважає європейський вибір Києва, але буде захищати свій ринок

Угода з ЄС може призвести до руйнування раніше сформованих коопераційних зв'язків із Росією, вважає Путін. Президент РФ заявив, що в цьому випадку їм доведеться вжити заходів для захисту своїх власних інтересів.

Росія з повагою поставиться до рішення України укласти угоду про 3, повідомляє прес-служба Кремля.

"Ну, подивимося, яким буде вибір українського керівництва. До будь-якого, який би вибір не було зроблено, ми поставимося з повагою і, безумовно, будемо продовжувати працювати. Але питання лише в тому, як будемо працювати, що ми повинні будемо зробити для захисту своїх власних інтересів. Ну, буде видно", - сказав Путін.

Київ розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді. Радник російського президента Сергій Глазьєв раніше заявляв, що Росія може поставити питання про скасування режиму вільної торгівлі з Україною після підписання нею угоди з ЄС.

Путін підкреслив, що укладення Києвом такої угоди може призвести до витіснення українських товарів як на російський ринок, так і на ринок Митного союзу. "Коли обнуляються мита, з'являється товар іноземного виробництва на українському ринку, а свої підприємства працюють, куди свій товар подіти? У нас є побоювання, що вони будуть витіснятися на наш ринок, на ринок Митного союзу, на ринок Росії, Казахстану і Білорусії. Але ми так не домовлялися, це буде створювати проблеми для нашої економіки", - сказав Путін.

Президент Росії зазначив, що укладення Україною угоди з ЄС може призвести до руйнування раніше сформованих коопераційних зв'язків із Росією. "Я насилу собі уявляю, як буде розвиватися ракетно-космічна галузь України? Вона така солідна дуже, і ракетна галузь, і авіація. Я просто не уявляю без нашого ринку. Моторобудування авіаційне. Наші вертольоти оснащено українськими двигунами, що нам робити? Як це буде все розвиватися, чи не буде взагалі?", - сказав Путін.

За його словами, Москва пропонувала Києву створити єдиний економічний простір, що значно посилило б позиції при проведенні переговорів з Євросоюзом. "Мені здавалося, що якби ми в рамках єдиного економічного простору разом би визначили якісь принципи, то розмовляти, скажімо, європейцям з нами у складі Росія - Україна - Казахстан - Білорусь було б набагато складніше, ніж поодинці з кожним, тим більше у відносинах безпосередньо лише з однією Україною", - заявив він.

Нагадаємо, на саміті у Вільнюсі у листопаді Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі. При цьому Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво у рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС.

На початку серпня митниця РФ різко посилила контроль за вантажами практично всіх українських експортерів, що призвело до величезних затримок і простоїв вантажів на кордоні. Ряд компаній були змушені призупинити свої постачання в Росію. Пізніше у Москві пояснили цей крок "разовою акцією" і підготовкою до змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС.

Деякі західні політики не виключили, що Кремль намагається "торговельними війнами" перешкодити євроінтеграції України. !zn

Читайте також:

Росія звинуватила Україну в порушенні договору про дружбу

Євросоюз чекає від України на "приємний сюрприз" у справі Тимошенко

Янукович пообіцяв вибирати ЄС чи Митний союз на референдумі