UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін заявив про неприпустимість будь-яких дій країн в обхід Ради безпеки ООН

Радбез ООН має бути місцем протиріч і компромісів, а не як майданчик згоди.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що дії будь-яких країн в обхід Ради безпеки ООН нелегітимні. Про це він розповів під час виступу на Генасамблеї ООН.

Російський президент заявив, що застосовувалося право вето завжди, яким користувалися і США, і Китай, і Франція та Радянський союз (29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН щодо трибуналу по "Боїнгу", ставши єдиною країною, яка проголосувала проти - ред.).

"Організація не передбачалася як майданчик згоди, а як раз має стати місцем протиріч і компромісів", - розповів він.

За його словами, після закінчення Холодної війни у світі виявився єдиний центр домінування. І тоді ті, хто опинився на вершині цього центру вирішили, що можуть сам вирішувати, що і кому робити і не звертати уваги у тому числі і ООН.

У той же час він розповів, що Росія готова співпрацювати з іншими країнами в напрямку реформувати організацію.

Путін також розповів про "експорт демократичних революцій", які, за його словами, призвели до злиднів і соціальних катастроф.

"Замість торжества демократії і прогресу – насильство, бідність і соціальна катастрофа. Так і хочеться запитати тих, хто створив таку ситуацію: ви хоч розумієте що ви накоїли. Але самовпевненість у власній винятковості залишить це питання в повітрі".

Він зазначив, що у складі терористичної угруповання "Ісламської держави" служать колишнє військові Іраку, "які залишилися на вулиці в результаті війни в Іраку у 2001 році".

"Постачальником рекрутів терористам служить і Лівія, куди також було вторгнення", - заявив президент РФ.

Для вирішення проблеми ІДІЛ Путін запропонував створити антитерористичну коаліцію.

"Як і антигітлерівська коаліція, це об'єднання має стати проти ідеології, яка несе зло. І в центрі цієї коаліції повинні стати мусульманські країни, оскільки терористи очорнюють одну з найбільших релігій світу".

У той же час видання The Times писало, що виступ Путіна на Радбезі ООН дає шанс "покаятися". Путіна будуть слухати з хорошої позиції. Він завоював собі почесне місце в ООН завдяки тому, що рішуче діяв у Сирії. Він зрозумів, що перш ніж якесь розуміння у громадянській війні буде досягнуто, варто побороти "Ісламську державу". І щоб змінити ситуацію на місці, треба бути на місці.

Як писало видання The Independent, Путін на Генасамблею ООН може привезти власний варіант "перезавантаження". Головна його мета - продемонструвати провал дипломатичної ізоляції, а також відсунути війну в Україні в розряд "регіональних" проблем другого плану.