UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін запізно помітив непопулярність "Новоросії" на південному сході України – Washington Post

Експерти дослідили, що більшість мешканців регіону, на який зазіхає Росія, вважають "Новоросію" політтехнологією Кремля, а не історією.

Проросійські терористи і Кремль занадто пізно зрозуміли, що проект створення так званої 3, покликаний розколоти Україну, не здатен досягти своєї мети в тому масштабі, в якому хотіли б у Москві.

Про це на сторінках Washington Post пишуть експерт Вірджинського технологічного університету Джерард Тоел і дослідник Університету Колорадо Джон О'Лохлін. Вони зауважують, що Кремль і російські націоналісти розраховували відколоти 8 областей на південному сході України і об'єднати їх в нове квазі-державне формування. Однак, місцеве населення не підтримало таку ідею.

Автори пишуть, що Kiev International Institute of Sociology провів соціологічне дослідження на їхнє прохання у Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Дніпропетровську і Харкові. Мешканцям цих міст ставили питання про "Новоросію".

Перший з них звучав так: "На вашу думку Новоросія – це міф чи історичний факт?". В результаті 52% опитаних відповіли, що це міф, 22% не змогли відповісти, а 24% сказали, що це факт. При цьому, лише 14% з тих, хто вважає "Новоросією" історією свого краю, висловили переконання, що це може бути приводом для сепаратизму.

Друге питання пропонувало мешканцям південного сходу відповісти, чи вважають вони "Новоросію" вигадкою політтехнологів Росії, чи все ж таки проявом боротьби за незалежність.

Другий варіант відповіді обрали 18% опитаних, а перший – 51%. Усіх респондентів також поділили на чотири групи: українці, які розмовляють українською, російськомовні українці, білінгви і ті, хто називають себе росіянами.

Таким чином, на думку експертів, зрозуміло, чому проект "великої Новоросії" провалився в Україні. Однак в більш скромних масштабах він досі живе на окупованих територіях Донбасу у вигляді самопроголошених терористичних "ДНР" і "ЛНР".

В компанії Google повідомляли, що "Новоросії" не існувало в активній російській мові до 2014 року. Наприклад, про термін "Новороссиия", в історичному аспекті якому близько двохсот років, почали говорити лише з лютого 2014 року, а пік припав на серпень 2014 року і лютий 2015 року (мінські угоди).