UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін погрожує США та НАТО «розмаїттям відповідей» на відмову виконувати вимоги РФ

За відсутності жорстких санкцій Росія, вочевидь, планує продовжувати шантажувати Захід вторгненням до України.

Президент Росії Владімір Путін припускає різні варіанти відповіді на відмову НАТО виконувати вимоги Кремля.

«Вона (відповідь – ред.) може бути різною. Це залежить від тих пропозицій, які зроблять мені наші військові експерти», - цитують Путіна росЗМІ.

Москва хоче заблокувати членство в Альянсі України і Грузії – розширення НАТО на схід – одна з «червоних ліній» РФ. Однак у НАТО відмовляють задовольняти імперські амбіції Путіна та повертатися до практики поділу світу на «сфери впливу».

У розмові з пропагандистом Павлом Зарубіним президент РФ нагадав про проєкт «гарантій безпеки», запропонований США та НАТО в ультимативній формі.

«Це було зроблено для того, щоб досягти дипломатичного переговорного результату, закріпленого, як я вже казав, юридично. Ми прагнутимемо саме цього», – додав Путін.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг хоче скликати Раду НАТО-Росія12 січня. У російському МЗС підтвердили, що одержали пропозицію, але й досі «вивчають» її. Там також виступають проти участі України у переговорах зі США та НАТО щодо «гарантій безпеки». Москва «не бачить» потреби в участі Києва у переговорах, які прямо стосуються України.

Новою загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва досягла низки важливих для неї контактів і переговорів. Зокрема, консультацій з НАТО стосовно питань, які «турбують» – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.

Читайте також: МЗС Росії загрожує ескалацією, якщо НАТО відправить військових до України

17 грудня Москва висунула США та НАТО власні «гарантії безпеки» і наполягає на якнайшвидших консультаціях для їхнього прийняття «пакетом». На початку грудня Путін заявляв про готовність вимагати від Альянсу «юридичних гарантій» нерозширення. Водночас російський президент відмовляється давати гарантію ненападу на Україну.

Тим часом Захід продовжує закликати Росію до діалогу та дипломатичного врегулювання напруженості на кордоні з Україною, відкладаючи запровадження жорстких санкцій, зокрема проти «Північного потоку-2».

Про «червоні лінії» Кремля Путін нагадав і під час підсумкової пресконференції 23 грудня. Російський президент звучав бадьоро, описувана картина світу виглядала осмисленою, але тільки в рамках його власних парадигм. Історичні відкриття і геополітичні одкровення Путіна, його образи й фобії аналізує Олексій Їжак у статті «Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна» у ZN.UA.