UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін відреагував на вибух на Кримському мості

Лідер держави-агресорки назвав вибух «терактом, спрямованим проти цивільної інфраструктури РФ».

Президент РФ Владімір Путін вперше прокоментував вибух на Кримському мості. Попри те, що вибух стався вранці 8 жовтня, коментар Путіна з'явився лише ввечері 9-го числа. Лідер держави-агресорки очікувано звинуватив у «теракті» Україну.

«Це теракт, спрямований на руйнування критично важливої цивільної інфраструктури Російської Федерації. Автори, виконавці, замовники – спецслужби України», - заявив Путін на зустрічі з головою Слідчого комітету Алєксандром Бастрикіним.

Бастрикін доповів Путіну, що готувати «теракт» нібито допомагали громадяни Росії та зарубіжних держав. Слідком РФ відкрив справу за статтею 205 КК РФ - «Терористичний акт».

«Допитано багато свідків, очевидців, розпочато та значною мірою завершено спеціальні експертні дослідження – це вибухотехнічна експертиза, генетична, криміналістична. (…) Відповідні доручення щодо проведення оперативно-розшукової діяльності дане органам ФСБ, МВС Росії», - додав Бастрикін.

Версія про навмисний підрив мосту залишається однією з ключових. Військовий аналітик Агіл Рустамзаде вважає, що здійснити його міг водій-смертник, чия фура перевозила понад дві тисячі тонн вибухівки. Таких висновків Рустамзаде дійшов, проаналізувавши фото та відео з місця вибуху.

«Я зневажаю смертників, які підривають себе і забирають із собою життя невинних людей. Але цей самопідрив справжній героїзм», - підкреслив Рустамзаде.

Україна причетність до вибуху не коментує. Проте раніше офіційні особи допускали удари по мосту через Керченську протоку. Україна вважає російську інфраструктуру в окупованому Криму законною військовою ціллю.

Читайте також: Не вберегли: Кримський міст охороняли космічні апарати, винищувачі та бойові дельфіни

Вибух на Керченському мості свідчить, що у війні проти України остаточно стався перелом. У вогні на залізничній колії згоріло не паливо, а міф про «непотоплюваний авіаносець». А уламки міфів про непереможність російської армії впали на дно протоки разом із прольотами мосту. Докладніше читайте у статті Валентини Самар і Микити Панасенка «Війна і Крим».