UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін вакцинується російською вакциною від ковід «в осяжній перспективі» – Пєсков

У Кремлі доклали зусиль, щоб максимально оминути конкретики щодо назви вакцини і дати вакцинації.

Президент Росії Владімір Путін має намір вакцинуватися російською антіковідною вакциною «Спутнік V», заявив речник Кремля Дмітрій Пєсков. Про конкретні строки вакцинації на разі не відомо - у Путіна обмежилися заявою про «осяжне майбутнє».

«Ми маємо право очікувати, що в осяжній перспективі президент сам розповість про прийняте рішення. Він, власне, і сказав, що він сам це обов'язково зробить. Він сказав, що робитиме щеплення, що він прийняв таке рішення і він чекав на завершення всіх формальностей», - повідомив Пєсков в етері програми «Москва. Кремль Путін».

У відповіді Пєсков максимально уникав назви вакцини і строків можливого щеплення Путіна, але у питанні, яке поставив російський пропагандист Владімір Соловйов, ішлося саме про «Спутнік V».

Раніше Путін відмовлявся вакцинуватись розробкою центру Гамалеї, мотивуючи це тим, що клінічні випробування вакцини тривають, а голова держави не може бути їх учасником.

Однак це не завадило Росії ще до завершення досліджень заявити про начебто безпечність і високу ефективність вакцини, а також зареєструвати її. РФ також пропонувала купити неперевірений препарат іншим країнам, зокрема Україні. Крім того, Кремль планує поставляти вакцину в ОРДЛО.

Читайте також: У Білорусі зареєстрували російську вакцину, прищеплювати "Супутником V" почнуть в січні

Президент Росії Владімір Путін під час підсумкової пресконференції 17 грудня заявив, що російська вакцина проти коронавірусу «безпечна і швидкодіюча».

Фахівці в ефективності і безпеці препарату сумніваються: третій етап клінічних випробувань вакцини триває - його вирішили поєднати з масовим тестуванням в країні.

Росія першою в світі заявила про реєстрацію вакцини від коронавірусу в серпні. Однак тоді вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалеї, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які переконливо показують, що вона безпечна та ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.

Ба більше, троє медиків, які першими із 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Спутнік V», захворіли на ковід.